Çantacı Değilim

Özkeçeci ihale iddialarına cevap verdi
   Çantacı Değilim

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu’ndan 15 milyon kömür torbası ihalesiyle ilgili iddialara ilk defa cevap verdi. Özkeçeci, “Benim ismim Ünal Sentetik, Eyüp Özkeçeci, Türkiye’nin kömür işletmelerinin tedarikçi listesindeki binlerce isimden bir tanesiyim. İhale nasıl yapılıyor, hangi şartlarda yapılıyor, araştırıp ondan sonra söylesinler. Onlarca firma katılıyor. Genel müdür veya oradaki memur benim kim olduğumu, şirketimin kimin olduğunu bilmez” dedi.

Çanta ihalecisi olmadığını 35 yıldır çuval ürettiklerini belirten Özkeçeci, “Ben Türkiye Kömür İşletmelerinin tedarikçi listesindeki binlerce isimden bir tanesiyim.  35 yıldır çuval üretiyorum. Ben çanta ihalecisi değilim. Bir CHP’li meclis üyesi çıktı il başkanı ihale aldı dedi ya mübarek aynı Kılıçdaroğlu’nun devamı Gaziantep’te de var” diyerek iddiaları gündeme taşıyan CHP Şahinbey Meclis Üyesi Uğur Kalkan'ı hedef aldı.

BENİ VE ŞİRKETİMİ BİLMEZLER

50 yıllık sanayici olduklarını, 35 yıldır da çuval üretimi yaptıklarını söyleyen Özkeçeci, “Biz zaman zaman ihalelere giriyoruz. Benim ismim Ünal Sentetik, Eyüp Özkeçeci, Türkiye’nin kömür işletmelerinin tedarikçi listesindeki binlerce isimden bir tanesiyim. Bir CHP’li meclis üyesi çıktı il başkanı ihale aldı dedi ya mübarek aynı Kılıçdaroğlu’nun devamı Gaziantep’te var. O sözüyle Türkiye Kömür İşletmelerinin genel müdüründen, bizim vermiş olduğumuz teklif zarfı alan memura kadar zan altında bırakıyor. İhale nasıl yapılıyor, hangi şartlarda yapılıyor, araştırıp ondan sonra söylesinler. Onlarca firma katılıyor. Genel müdür veya oradaki memur benim kim olduğumu, şirketimin kimin olduğunu bilmez” diye konuştu.

KALKAN’I HEDEF ALDI

Çanta ihalecisi olmadığını söyleyen Özkeçeci, “Benim tek sermayem çanta, çanta ihalecisi olsam bunu söylemeye hakkı var. Adam çantacı bir ihaleci rant peşinde fırsat kolluyor yok öyle bir şey. Yine tekrar ediyorum 50 yıllık geçmişimizde 35 yıldır çuval üretiyoruz. Yine söylüyorum benim ismim kömür işletmelerinin tedarikçi listesinde binlerce isimden bir tanesi. O CHP’li meclis üyesi gelsin aynı şartlarda girsin yüzde 3 fark koyup o torbayı bana satsın. Hangi şartlarda nasıl sattığımızı bilmiyor” dedi.

 GENEL MERKEZ KARAR VERİR

 Ak Parti’de kongre süreçlerinin başladığını da vurgulayan Özkeçeci, “Geçen hafta Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir geldi. Gaziantep’ten çok memnun ayrıldı. Tabi ki memnun ayrılması demek, bizim yeniden devam edeceğimiz anlamına gelmez. Genel Merkezimiz ne karar verirse biz o karara uyarız. Siyasete Ak Parti’de başladım, Ak Parti’de tamamlayacağım. Başkanlığa devam et derlerse ederiz, teşekkür ederlerse kenara çekilmeyi biliriz” diye konuştu. 

 


Mehmet Torun
13.01.2020


Yorum yap

Diğer Haberler