“Gürültüye af yok”

Gaziantep Valisi Davut Gül, Oğuzeli ilçe muhtarları ile bir araya gelerek istek ve önerileri dinledi
“Gürültüye af yok”

Gaziantep Valisi Davut Gül, Oğuzeli ilçe muhtarları ile bir araya gelerek istek ve önerileri dinledi. Gül, burada yaptığı açıklamada gürültüye sebep olanlara özellikle havai fişek atanlara çevre kanuna göre de cezai işlem uygulanacağını kaydederek gürültüye af olmayacağını söyledi.

Oğuzeli Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda muhtarlara seslenen Gül, muhtarların aynı zamanda kamu görevinin bulunduğunu belirterek silah sıkıldığına şahit olduklarında karakola bildirmeleri gerektiğinin altını çizdi.

İlçenin birinde muhtarın kendisinin havaya ateş ettiğini dile getiren Gül, “Muhtarı açığa aldık, muhtarlıktan da alacağız. Kendisinin bunu önlemesi gerekirken böyle bir şeyi yapması kabul edilemez. Aynı şekilde ister düğün ister asker uğurlaması olsun, korna, konvoy, havai fişek gibi gürültüye sebep olan herkese cezai işlem yapıyoruz. Havai fişek atanlara normal kabahatler kanunun dışında 36 bin lira gibi bir cezası bulunan çevre kanuna göre de işlem yapacağız. Amacımız ceza yazmak değil, gecenin geç saatlerinde vatandaşları rahatsız edilmesinin önüne geçmek” ifadelerini kullandı.

Soru cevap şeklinde gerçekleştirilen toplantıya, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı Albay Halil Uysal, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Latif Karadağ, Oğuzeli Kaymakamı Batuhan Bingöl, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, kurum müdürleri ve muhtarlar katıldı.

Toplantı sonrasında Oğuzeli’nde yapımı devam eden spor salonu, okul inşaatları, ilçe sağlık müdürlüğü, aile sağlığı merkezi ve 112 acil sağlık istasyonunda incelemelerde bulunan Gül,  yetkililerden bilgi aldı.

Gül, ayrıca Gaziantep mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden kurutmalıkları büyük bir emek sonucu sofralarımıza ulaştıran kadınları da işlem sırasında ziyaret ederek kolaylıklar diledi.Bülten

 


Haber Merkezi
28.08.2019


Yorum yap

Diğer Haberler