1 yılda 24 kişi can verdi  

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep’te 2019 yılı içerisinde 24 kişinin iş kazalarını sonucu hayatını kaybettiğini açıkladı
1 yılda 24 kişi can verdi   

Tahmazoğlu, Şahinbey Meclisi Toplantısında geçtiğimiz günlerde Akkent Camii’nde iskelelerin çökmesi sonucu meydana gelen göçüğün altında kalarak can veren Korkut Küçükcan’ı gündeme getirdi. Tahmazoğlu, “Olayla ilgili gerek idari gerekse savcılık tarafından adli soruşturma başlatıldı” dedi.

Şahinbey Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısının 1.oturumu,  Şahinbey Belediyesi Meclis Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Başkanlığında, Belediye Meclis Salonu'nda yapıldı. Şahinbey Belediye Meclisi Aralık ayı ilk oturumu, yapılan yoklamanın ardından bir önceki birleşime dair meclis tutanak özetlerinin oylanmasıyla devam etti. Gündeme alınan 9 maddenin 3’ü İmar ve Bayındırlık Komisyonuna, 4’ü Plan bütçe Komisyonuna sevk edilirken, 2 madde ise Teklif  Karar olarak gündeme alınarak meclise sunuldu. Görüşülen 9 madde oy birliği ile komisyonlara sevk edildi.

KORKUT KÜÇÜKCAN’I GÜNDEME GETİRDİ

Şahinbey Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısının 1.oturumu,  Şahinbey Belediyesi Meclis Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Başkanlığında, Belediye Meclis Salonu'nda yapıldı. 9 maddenin görüşüldüğü mecliste gündem dışı söz alan CHP’Li Meclis Üyesi Hasan Türk, geçtiğimiz günlerde Akkent Camii’nde iskelelerin çökmesi sonucu meydana gelen göçüğün altında kalarak can veren Korkut Küçükcan’ı gündeme getirdi.  İlçede bir daha böyle bir olayın yaşanmaması istediklerini kaydeden Türk, “İlçemizde yapımı devam eden Akkent Camiinde meydana gelen iskele kazasında inşaat mühendisi Korkut Küçükcan hayatını kaybetti. İlçemizde bir daha böyle bir kazanın yaşanmamasını temenni ediyoruz” diye konuştu.

24 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Tahmazoğlu ise Korkut Küçükcan’ın ölümü ile ilgili başlatılan soruşturmanın devam ettiği belirtti. Tahmazoğlu, “İlimizde bu tür olayların yaşanmaması için gerekli tedbirleri alınması için çalışacağız” şeklinde konuştu. Gaziantep’te 2019 yılı içerisinde 24 kişinin iş kazalarını sonucu hayatını kaybettiğini dile getiren Tahmazoğlu, şunları kaydetti: “Olayla ilgili gerek idari gerekse savcılık tarafından adli soruşturma başlatıldı. Ben hem Korkut Küçükcan kardeşimize hem de bu yıl içerisinde yaşanan 24 iş kazalarında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. İlimizde bir daha bu tür olayların yaşanmamasını temenni ediyorum.”

9 MADDE GÖRÜŞÜLDÜ

Şahinbey Belediye Meclisi Aralık ayı ilk oturumu, yapılan yoklamanın ardından bir önceki birleşime dair meclis tutanak özetlerinin oylanmasıyla devam etti. Gündeme alınan 9 maddenin 3’ü İmar ve Bayındırlık Komisyonuna, 4’ü Plan bütçe Komisyonuna sevk edilirken, 2 madde ise Teklif  Karar olarak gündeme alınarak meclise sunuldu. Görüşülen 9 madde oy birliği ile komisyonlara sevk edildi.

Şahinbey Belediye Meclisi Aralık ayı 2. oturum toplantısına, 05 Aralık 2019 Perşembe günü saat 16:00’da yapılmak üzere birinci oturuma son verildi. 

 

 


Mehmet Torun
2.12.2019


Yorum yap

Diğer Haberler