12 Haziran'da başlıyor

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Kulüpler Birliği Vakfı ile yapılan toplantı sonrası açıklamalarda bulunurken liglerin kesin olarak 12 Haziran'da başlayacağını duyurdu.
12 Haziran'da başlıyor

Nihat Özdemir, tüm kulüplerle anlaştıklarını belirterek, “Süper Lig'deki 18 kulübümüz ile maçların 12 Haziran'da başlaması için anlaştık. İnşallah hayırlısıyla belirlediğimiz tarihte ligleri başlatacağız. Liglerin başlamasıyla ilgili son kararı, kesin kararı 28 Mayıs'ta vereceğiz."

KULÜPLERİMİZ ZOR DURUMDA

Özdemir, kulüplerin finansman anlamında zor günler geçirdiğini belirterek "Kulüplerimiz finansal olarak zor durumdalar. Yapacağımız bir sürü seri toplantı neticesinde, kulüpleri finansal yönden nasıl rahatlatacağımızı planlayacağız ve bunları sizlerle de paylaşacağız. Koronavirüsle mücadelede başarılıyız, inşallah futbolda da sorun yaşamayacağız."

DÜŞME OLMAYACAK MI?

Öte yandan TFF Başkanı Nihat Özdemir, 7 kulübün ligde düşme olmaması için talepte bulunduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü; "7 kulüp önümüzdeki sezon 21 takımla oynanması yönünde talepte bulundu. Bu sezon düşme olmaması için bize başvuruldu. TFF konuyu değerlendirecektir.”

HER ŞEY İYİ GİDİYOR

Kulüpler Birliği Vakfı ve Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil ise şöyle konuştu: “Pandemi çok yakından izleniyor ama ülkemizde bu durum çok iyi gidiyor. Beklentimiz bunun devam etmesi ve liglerin hayırlısıyla başlaması. TFF bize 5 oyuncu değişikliğiyle alakalı çalışma yapıldığı bilgisini verdi. Bu sezon kaldırılan U21 liginin gelecek sezon yeniden değerlendirmeye alınmasını da konuştuk" açıklamasında bulundu. Eyup Özkan


Haber Merkezi
20.05.2020

Etiketler

Yorum yap

Diğer Haberler