3 önemli dava görüldü

3 önemli dava görüldü

FETÖ'nün finans ayağına yönelik soruşturmada "terör örgütüne üye olmak" suçundan yargılanan Galip Hasırcı, İlker Hasırcı, Kemal Harputluoğlu ve Mustafa Eruslu dün bir kez daha hakim karşına çıktılar.  Gaziantep'te, Fethullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında dün 3 önemli dava görüldü.

HASIRCI AİLESİ HAKİM KARŞISINDA

Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) finansal destek sağladıkları iddiasıyla tutuklanan daha sonra serbest bırakılan Mehmet Galip Hasırcı ve Mehmet İlker Hasırcı’nın yargılanmalarına devam edildi. Gaziantep 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, "terör örgütüne üye olmak" suçundan haklarında 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talep edilen tutuksuz sanık Mehmet Galip Hasırcı ile tutuksuz sanık Mehmet İlker Hasırcı ve avukatları katıldı. Mahkeme ileri bir tarihe ertelendi.

İŞ ADAMLARI BİR BİR HAKİM KARŞISINDA

Mehmet Galip Hasırcı ile Mehmet İlker Hasırcı’nın yanı sıra Harputlu Tekstil'in sahibi Kemal Harputlu’da, hakim karşısına çıktı. Harputlu, kapatılan İpek Kültür ve Eğitim Vakfı’nın kapatılmazdan önce ki mütevelli heyetinde görev yaptığı dönemde  vakfı zarara uğrattıkları gerekçesiyle Vakıflar Gaziantep Bölge Müdürlüğü tarafından “zararın tanzimi” davası açılmıştı. Öte yandan dün FETÖ soruşturması kapsamında hakim karşına çıkan diğer bir iş adamı da Mustafa Eruslu’ydu. Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) finansal destek sağladığı  iddiasıyla yargılanıyordu.

MEHMET TORUN


Haber Merkezi
8.11.2018

Yorum yap

Diğer Haberler