ADAY BOLLUĞU

Yaklaşan yerel ve genel seçimler öncesinde CHP’de kongre süreci hazırlıkları başladı.
ADAY BOLLUĞU

10 Eylül itibariyle delege seçimleri takvimi işlemeye başlayan CHP’de il başkanlığı için şimdiden 5 isim adaylık için çalışmalara başladı.   Aralık ayı içersinde yapılması planlanan il kongresi için Hayri Sucu, Melih Meriç Ali Şimşek, Mehmet Akif Keretli ve Muhittin Sait Köse’nin aday olması beklenirken, bu sayının ilçe kongrelerinden sonra daha da artması bekleniyor. 

2002 yılından bu yana 10’dan fazla simin il başkanlığı yaptığı CHP’de yeniden kongre heyecanı başladı. Aralık ayında yapılacak olan il kongresi için CHP’de adeta aday bolluğu yaşanıyor. 2019 yılında yapılacak olan hem yerel hem de genel seçimlere güçlü bir kadro ile girmeye hazırlanan CHP’de delege seçimleri takvimi 15 Eylül’de son buluyor. Delege tespitinden sonra ilçe kongrelerinin yapacağı CHP’de en çetin yarış il kongresinde yaşanacak gibi.

 

5 İSMİN ADAYLIĞI KONUŞULUYOR

Ekim ve  Kasım aylarında ilçe kongrelerini tamamlayacak olan CHP Gaziantep İl Örgütü, kongreler için yoğun mesai harcıyor.  İl kongresinden aday olmayı düşünen bir çok CHP’li ilçe kongrelerinden çıkacak sonuca göre karar vermeye hazırlıyor.  Şu ana kadar il başkanlığı için 5 ismin adaylığı konuşulurken, ilçe kongrelerinden sonra bu sayının 10 civarında olması bekleniyor.

 

CHP’DE ADAY BOLLUĞU YAŞANIYOR

CHP il Başkanlığı için şu ana kadar mevcut başkan Hayri Sucu, CHP eski İl Başkanı Muhittin Sait Köse, İnşaat Mühendisleri Odası eski Başkanı Melih Meriç, Şehitkamil eski Meclis Üyesi Mehmet Akif Keretli, CHP eski İl Başkan Yardımcısı Ali Şimşek’in adaylığı konuşuluyor.  5 isim de kongre öncesi delegeler ve ekip arkadaşlarıyla görüşmeler yaparak seçim stratejilerini belirliyor.

 

BAŞKANLAR VE YÖNETİCİLER 2019’DA ADAY OLAMAYACAK

Delege seçimlerinin sağlıklı şekilde yapılması için tüm grupların hassasiyet gösterdikleri gözlenen CHP’de ilçe kongreleri i 26 Ekim ile 26 Kasım tarihleri arasında tamamlanacak. İl Başkanlık seçimleri ise 27 Kasım-31 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek. İl ilçe başkanı olan ve yönetime giren kişiler 2019 yılında yapılacak olan seçimlerde herhangi bir yere aday olamayacaklar.


Mehmet Torun
12.09.2017

Yorum yap

Diğer Haberler