“AĞA” İNDİRİMİ

“AĞA” İNDİRİMİ

SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı'na destek olmak amacıyla tüketiciye yönelik ürünlerin satışında yüzde 10 oranında indirim yapacaklarını söyledi. Hayırseverliğiyle ve devlete verdiği desteklerle bilinen Konukoğlu, “Doların ateşi düştüğü gibi faiz oranları da yavaş yavaş gerileyecektir. Ekonomi yönetiminin alacağı kararlara odaklanmalı, daha çok çalışmalı, planları ve projelerini askıya almamalıyız. Unutmayalım ki bu ülke hepimizin” dedi.

Bir asırlık geçmişiyle faaliyet gösterdiği birçok sektörde yatırımları, üretim ve istihdam gücüyle Türkiye ekonomisine büyük katkılar sağlayan Sanko Holding, her zaman devletten ve milletten yana tavır alarak toplumun tüm kesiminden takdir toplamaya devam ediyor. Konukoğl, Türkiye’nin kalkınması yolunda gösterdiği üstün gayretlerin yanı sıra, ülkenin sosyal ve eğitim hayatına katkıları, sosyal sorumluluk ve hayır işlerine liderlik etmesi nedeniyle her zaman takdir ediliyor.

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Abdulkadir  Konukoğlu, Konukoğlu Ailesi ve 114 yıllık geçmişi bulunan SANKO Holding olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türkiye çıkarına olan her türlü faaliyette bulunmaya azami özen gösterdiklerini belirterek, “Bu anlayıştan hareketle Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’nın başarıya ulaşması için ihtiyaç duyulan her alanda üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

YERLİ VE MİLLİ OLMAKTIR, VATANDAŞLIK GÖREVİDİR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde başlatılan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından kamuoyuna açıklanan Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’na destek olmanın “milli bir görev” olduğunu kaydeden Konukoğlu, “Bu sürece destek olmak, yerli ve milli olmaktır, vatandaşlık görevidir, millet olmanın gereğidir” diye konuştu.

BİR ÇOK MARKADA YÜZDE 10 İNDİRİME GİDİLDİ

Konukoğlu, Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı'na destek olmak amacıyla SANKO Holding ve Konukoğlu Ailesi iştiraklerinden olup, tüketiciye yönelik üretim yapan Sanko Havlu ile konut ve işyeri projeleri gerçekleştiren ASCE İnşaat’ın satış fiyatlarında yüzde 10 indirim uygulaması başlattıklarını, Başak Traktör satış fiyatlarında ise bayilerle birlikte yüzde 10 indirim başlatacaklarını, sözlerine ekledi.

BU SORUNA EL ATMAK GEREKİYOR

Sanko Holding Onursal Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tefecilere karşı amansız bir mücadele verdiğini belirterek, “Bu anlamda gerekli adımlar atılıyor, atılacaktır, önemli tedbirler alınacaktır” dedi. Yüksek faiz oranlarının yatırımları önlediğini dile getiren Konukoğlu, “Şu anda finans kurumlarından para temin edip yeni projeler hayata geçirmek hiç de kolay değil. Bu soruna el atmak gerekiyor” çağrısını yaptı.

DOLARIN ATEŞİ DÜŞTÜĞÜ GİBİ FAİZ ORANLARI DA DÜŞECEK

Konukoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Doların ateşi düştüğü gibi faiz oranları da yavaş yavaş gerileyecektir. Bu ortamda biz üreticilerimiz ve ihracatçılarımız ‘yandık, bittik’ diye feryat etmek yerine ekonomi yönetiminin alacağı kararlara odaklanmalı, daha çok çalışmalı, planları ve projelerini askıya almamalıyız. Unutmayalım ki bu ülke hepimizin.”

MEHMET TORUN


Haber Merkezi
11.10.2018

Yorum yap

Diğer Haberler