Ak Parti'de yürütme belli oluyor?

Geçtiğimiz hafta 6. Olağan kongresini gerçekleştiren Ak Parti Gaziantep İl teşkilatında, bugün yürütme kurulu üyeleri belirlenecek.
Ak Parti'de yürütme belli oluyor?

Geçtiğimiz hafta 6. Olağan kongresini gerçekleştiren Ak Parti Gaziantep İl teşkilatında, bugün yürütme kurulu üyeleri belirlenecek. 14 Başkan Yardımcısının kim olacağı merakla bekleniyor.

 

Ak Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, geçtiğimiz hafta yapılan kongrenin ardından, 2.kez il başkanlığına seçilmişti. Özkeçeci, bugün yapılacak olan yönetim kurulu toplantısında yürütmeyi belirleyecek.

 

A Takımı belli oluyor

 

Edinilen bilgiye göre, hafta içinde mazbatası alan Eyüp Özkeçeci, yönetim kurulu bugün il başkanlığında toplayacak. Özkeçeci, yönetim kurulu üyeleri ile yapacağı toplantıda, yürütme kurulu üyelerini açıklayacak. 14 Başkan Yardımcısı Ak Parti'nin Gaziantep'te yürütme kurulunu oluşturacak ve her bir üye farklı birimlerden sorumlu il başkan yardımcılığı görevlerinde bulunulacak.

 

Kimler olacak?

 

Ak Parti kulislerinde konuşulanlara göre, Eyüp Özkeçeci'nin A takımı için sıkı bir çalışma yaptığı belirtiliyor. Özkeçeci'nin, yaptığı istişarelerin ardından yürütmeyi belirlediği ve bugün açıklayacağı öğrenildi. Özellikle Siyasi ve Hukuk İşleri ile Teşkilat Başkanlarının kim olacağı en büyük konusu. Teşkilat başkanlığı için Mehmet Haz, Siyasi ve Hukuk İşleri için de Selami Yetkinşekerci'nin isimleri geçiyor. Seçim İşleri Başkanlığı'nda da geçen dönem olduğu gibi yine Ali Kemal Akdoğan ile devam edileceği belirtiliyor. Özkeçeci'nin, Ayşenur Mirkelam, Semih Avcı, Ömer Marakoğlu, Semih Simitçi, Adalet Çıngı gibi isimleri de yürütmeye alacağı iddia ediliyor.


Mehmet Demir
4.03.2018

Yorum yap

Diğer Haberler