Ak Parti’den 14 mega proje

Ak Parti’den 14 mega proje

Gaziantep’te AK Parti Gaziantep Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı, Şehitkamil Kültür Merkezinde yapıldı. Adeta şölen havasında gerçekleşen tanıtım toplantısında, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep için 14 mega projeyi açıkladı. Açıklanan projeler arasında;  metro, lojistik merkez,  yeni yollar, tüneller, üniversiteler, hızlı tren, toplu konut bulunuyor.

27. Dönem Ak Parti Gaziantep Milletvekili tanıtım toplantısında Milletvekilleri kendilerini yayınladıkları videolar ile partililerine tanıtarak programa  başladılar.  Yapılan toplantıya Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, aday listesinde olan 14 milletvekili ve çok sayıda partili katıldı.  Adeta şölen havasında gerçekleşen tanıtım toplantısında birlik ve beraberlik mesajları verildi.

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci, seçim süesinin çok hızlı geçeceğini belirtti. Rehavete düşmeden son güne kadar bütün partililerin çalışmasını isteyen Ökeçeci, bütün adaylara başarılar diledi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye seslenerek, "Sana CHP, genel başkanlığını uygun görmemiş, bu ülke seni cumhurbaşkanı olarak seçer mi?" diye sordu.

14 MEGA PROJE"Yİ AÇIKLADI

Gül, Gaziantep için geçmiş dönemlerde yapılan yatırımları da anlatarak, kenti sanayiden turizme, alt yapıdan ihracata, sağlıktan ulaştırmaya kadar her alanda desteklediklerini vurguladı.  Her seçim öncesinde önemli projelerle seçmenlere vaatlerde bulunduklarını, seçim döneminin tamamlanmasıyla da hesap verdiklerini belirten Gül, Gaziantep'te verdikleri sözleri yerine getirdiklerini aktararak, yeni seçim dönemiyle alakalı da "14 mega projeyi" hayata geçirdiklerini kaydetti.  Gül, projelerden ilkinin metro projesi olduğunu, Gaziantep'e yeni bir boyut kazandıracak 10 kilometre uzunluğundaki metro hattını çok önemsediklerini ve 2018 yılı sonunda temelini atacaklarını anlatarak, projenin farklı etaplarla şehrin bir yanından öbür yanına 10 dakikada ulaşımın sağlanacağını söyledi. Ticarette başarılı olabilmek için lojistiğin önemine dikkati çeken Gül, ikinci projeleri kapsamında Şehitkamil ilçesinin kuzeyinde 500 hektarlık alanda lojistik merkezi oluşturulacağını vurguladı.

GÜL PROJELERİ TEK TEK SIRALADI

Gül, diğer projeleri de şöyle sıraladı: "Eğitim önceliğimiz olacak. 5 yıl içinde 7 bin 500 yeni derslikle çocuklarımıza daha güzel bir eğitim imkanı sunacağız.  Dülük-Organize Sanayi Bölgesi Tüneli de bir diğer projemiz. Dülük Kavşağıyla 4. Organize Sanayi arasındaki 10 kilometrelik uzaklığı 3 kilometrelik tünele dönüştüreceğiz. Bu gerçekten çok önemli bir proje. Sanayide yüksek teknolojiye geçiş de bir diğer projemiz olacak. Sanayi şehri Gaziantep, yüksek teknolojinin kullanılması için kolları sıvayacak, bu kapsamda modern fabrikalar ve teknoloji merkezleri kurulacak.  Gaziantep Bilim ve Teknoloji Üniversitesi de diğer projemiz olacak. Bu projeyle kentimiz 2. devlet üniversitesine kavuşacak.  7. projemiz bilim merkezi olacak. Gaziantep Büyükşehir Belediyemizce 30 bin metrekarelik bilim merkezi oluşturarak, yapay zeka, uzay bilimi, enerji konuları üzerine kurgulanıp çalışmalar yapılacak. Böylelikle çocuklarımızı geleceğe daha iyi hazırlayacağız. Fuar merkezimiz Gaziantep'in büyümesine orantılı olarak arzuladığımız seviyeye gelemedi. Bu yüzden kongre merkezleriyle şehrimizin cazibe merkezi gelecek fuar alanı oluşturacağız. Hızlı tren projemiz olacak. Allah'ın izniyle bunun meyvelerini de 5 yıl içerisinde göreceğiz. Yeni duble yollar 10. projemiz. 60 kilometrelik Gaziantep-Birecik, 36 kilometrelik Nizip-Karkamış yollarının çalışmaları sürüyor, o da kısa sürede tamamlanacak. Ayrıca farklı mekanlardaki alanlarda da duble yol çalışmalarımızı hayata geçirip Gaziantep'in ulaşımdaki sorunlarını ortadan kaldıracağız. Yeni bir endüstri bölgesi inşa ediyoruz. İlk etapta 14,5 milyon metrekarelik alanın açılacağı ve sanayicilerimizin de doğrudan önemli teşviklerden yararlanacağı projemizi hayata geçireceğiz. Böylece yeni sanayi alanları ve yeni iş imkanları oluşturulacak. 12. projemiz ise Amanos Tünelleri. Bu projeyle Akdeniz'e açılacağız. 19 kilometre uzunluğundaki Amanos Tüneli yatırım programına alındı. Gençlerimiz için yeni spor alanları da bizim için önemli projelerimiz arasında. Yeni spor salonları yapıp gençlerimize teslim edeceğiz. Son projemiz ise ucuz toplu konut projesi. Kuzey Şehir Projesiyle 50 bin konut projesini başarıyla yapıyoruz, meyvelerini de almaya devam edeceğiz. Kiralar daha da ucuzlamalı anlayışıyla yeni toplu konut alanlarını hayata geçirmek için çalışacağız. Bu kapsamda Geneyik, Bayramlı ve Doğukent toplu konut alanlarında önümüzdeki yıllarda en güçlü ve güzel konutlarımızı yükselteceğiz."

MEHMET TORUN


Haber Merkezi
27.05.2018

Yorum yap

Diğer Haberler