Ak Parti’ye katılım

Ak Parti’ye katılım

24 Haziran seçimleri öncesinde çeşitli partilerden istifa eden CHP'li bazı aileler, düzenlenen program ile Ak Parti'ye geçti.  Ak Parti'ye katılımların olduğu programda konuşan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, bazı gazete, dergilerde yer alan dikkatör eleştirilerine tepki gösterdi.

Gül, “Benim Ayşe teyzemin, Fatma ablamın, Ali amcamın, Hüseyin amcamın ana sütü gibi helal oyları ile gelmiş birine senin diktatör demeye ne hakkın var. Diktatör, sırtını 'tank' a dayar, Recep Tayyip Erdoğan sırtını hep halka dayadı"  dedi.

Gaziantep'te CHP'li bazı aileler, düzenlenen program ile Ak Parti'ye geçti. Törende konuşan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, dünyanın farklı yerlerinde bazı gazete ve dergilerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik yapılan diktatör eleştirilerine sert tepki gösterdi. Adalet Bakanı Gül, " Bakıyorsunuz, dünyanın bir çok gazete, televizyon ve dergilerinde Tayyip Erdoğan’ın resimleri var. Diktatör, diyorlar, şöyle diyorlar, böyle konuşuyorlar. Benim Ayşe teyzemin, Fatma ablamın, Ali amcamın, Hüseyin amcamın ana sütü gibi helal oyları ile gelmiş birine senin diktatör demeye ne hakkın var. Diktatör, sırtını'tank'a dayar, Recep Tayyip Erdoğan sırtını hep halka dayadı. Halktan başka hiçbir güç, tanımadı. İşte bu sandık Paris’tekilerin, Almanya’dakilerin, Washington’dakilerin, Pensilvanya’dakilerin oy kullanacağı sandık değil, Şehitkamil’deki Hüseyin Muhammed amcanın, Fatma, Ayyuş teyzenin vereceği oylarla seçilecek cumhurbaşkanı. O yüzden millet, Türkiye kazanacak" dedi.

"15 TEMMUZ MÜCADELESİ DEVAM EDİYOR"

Bakan Abdülhamit Gül, 15 temmuz vesayetçi, darbeci ve FETÖ'cülerin mücadelesini sürdüğünü belirterek, diğer kanatta yer alan ülkesine ve demokrasiye sahip çıkanların da nöbetlerin devam ettiğini kaydetti. Gül, "15 temmuz vesayetçi, darbeci FETÖ’cü ve onun iş birlikçisi içeride ve dışarıdaki bütün güçleri mücadelesini sürdürüyor. Siyasi zeminde de sürdürüyor. Birine şuna oy ver, birine buna oy ver diyor. Sponsor oluyor. Finanse ediyor. Ama 15 Temmuz’un öbür kanadı da devam ederken Türkiye’ye kendi rotasından çevirmek isteyenlerin mücadelesi devam ederken, 15 temmuz’da bu milleti, bu ülkeyi sokakta, bulmadık diyenlerin mücadelesi de devam ediyor. 15 Temmuz gecesi, sokaklarda meydanlarda demokrasiye ülkemize sahip çıkanlar işte 24 Haziran’da görevini yapacak. Ak Parti’ye ve onun lideri Recep Tayyip Erdoğan’a oy verecek inşallah. 15 temmuz devam ediyor, işgalci zihniyeti ile devam ediyor. Ama direnişçi zihniyeti, darbelere karşı duran anlayışı ile de devam ediyor" diye konuştu.


Haber Merkezi
27.05.2018

Yorum yap

Diğer Haberler