Akşener özür dilesin

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener'in kentte düzenlediği mitingde alınan güvenlik önlemlerini haksız yere eleştirdiğini,
Akşener özür dilesin

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener'in kentte düzenlediği mitingde alınan güvenlik önlemlerini haksız yere eleştirdiğini, yolların kamyonlarla kapatılmasının tamamen rutin bir uygulama olduğunu belirtti. Şahin, "Sayın Genel Başkanı bu konuda Gaziantep halkından özür dilemeye, şahsımdan özür dilemeye davet ediyorum. Yazıklar olacak hiçbir şey yapmadık." dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Gaziantep ziyaretinde yaşanan yol kesme olayı mitingin önüne geçti. Akşener, gelişmelerle ilgili olarak Gaziantep Valisi Alı Yerlikaya ve Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin'i suçladı. Emniyet Akşener’e yazılı cevap verdi: “24 Haziran seçimleri nedeniyle yapılacak mitingler için belirlenen güvenlik önlemleri uygulanmıştır” derken, Fatma Şahin, Meral Akşener’in yolunun kamyon tarafından kesildiğine yönelik açıklamasına fotoğraflar ile yanıt verdi.

16 YILDIR RUTİN BİR YOL VE ÇEVRE GÜVENLİĞİ

Şahin, İYİ Parti mitinginde uygulanan tedbirlerin rutin olduğunu belirterek, beraberinde getirdiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve diğer siyasi parti liderlerinin miting programlarında aynı yol üzerinde uygulanan tedbirlere ait fotoğrafları gösterdi. Şahin, 15 Temmuz meydanında yapılan bütün mitinglerde 16 yıldır rutin bir yol ve çevre güvenliği olduğunu hatırlattı. Belediye Başkanı Şahin, “Genel Başkan Meral Akşener dün bu kamyonun önüne gelerek eksik bilgi ile, şahsıma ve valimize yazıklar olsun diyerek açıklama yapıyor. Bu meydanda miting yaparken emniyet güçlerimiz burası şehrin göbeği olduğu için hem yaya hem de araç trafiğini düzenli kontrol etmek için tam bu hatta emniyet müdürlüğü tarafından tedbir alınır. Miting alanı merkeze konulacak şekilde tedbirler alınır. Araç trafiği durdurularak yaya trafiğine yol verilir. Bu 16 can güvenliği ve miting güvenliği için yıldan bu yana uygulanan bir rutindir” dedi.

“ALGI OPERASYONU İLE KARŞI KARŞIYAYIZ”

Şahin bir algı operasyonu olduğunu vurgulayarak, “Bir algı operasyonu ile karşı karşıyayız. Mağdur edebiyatı yapılarak toplumda farklı bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Eksik bilgi ile yazıklar olsun diyerek ve buradaki şoföre gelip kendi korumalarının hakaret edip zorla araçtan indirmeye çalışmaları sonuç olarak buradaki şoför verilen talimatı yapıyor. Şoförde zaten onlara güvenlik için yaptığını söylüyor. Şoför verilen talimatı yaptığını söylemesine rağmen, yavaş ol yavaş hiç kımıldama deyip şoföre hakaret eden bir Genel Başkan ile karşı karşıyayız” şeklinde konuştu.

AKŞENER'İN ÇÖP KAMYONU İDDİASI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki şahsi hesabından açıklamada bulundu. Akşener, "Bu milletin kaynaklarıyla önümüze engeller dikenlerin devri bitiyor. Engelleri aşa aşa, tuzakları boza boza geliyoruz. Engelleri aşa aşa geliyoruz. Bu ülkeyi yönetenler, çöp kamyonları ile bizi durdurabileceklerini sanıyorlarsa, yanılıyorlar. Bu yürüyüşü ve Anadolu kadınının başlattığı bu tülbent devrimini #Durduramayacaksınız" iddiasında bulundu. Akşener, söz konusu paylaşımlarında mitinge giderken yolunun çöp kamyonu tarafından kesildiğine iddia eden video da paylaştı.

EMNİYET AÇIKLAMASI

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve diğer siyasi parti liderleri miting programlarında uygulanan tedbirlerin aynısının İYİ Parti tarafından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen mitingde uygulandığını açıkladı. Açıklamada, muhtemel bombalı araç saldırılarına karşı ana bulvar ve arterlerin tedbirler kapsamında kapatıldığına dikkat çekildi.

Mehmet Torun


Haber Merkezi
3.06.2018

Yorum yap

Diğer Haberler