Alkışlar Gaziantep Basketbol’a

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligindeki ekibimiz Gaziantep Basketbol örnek bir davranışa imza atarak alkış aldı.
Alkışlar Gaziantep Basketbol’a

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında yürütülen proje kapsamında dün Gaziantep Basketbol takımı genel menejeri Boray Dai ve basketbolcular Yeşilce köyüne giderek Yeşilce İlköğretim Okulu öğrencilerine sürpriz yaptılar. Sezon başından bu yana iç sahada oynanan karşılaşmalara gelen taraftarların salona gelirken beraberlerinde getirdikleri çeşitli hediyeler öğrencilerle buluşturulurken oldukça güzel görüntüler ortaya çıktı. Öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunurken Gaziantep Basketbol’un bu davranışı büyük beğeni topladı. Hediye dağıtımı sonrası Genel Menejer Boray Dai ve sporcular öğrencilerle bir süre sohbet edip, hatıra fotoğrafı da çektirdi.

AMAÇ ÇOCUKLARI BASKETBOL’A YAKINLAŞTIRMAK

Kulüp Genel Menejeri Boray Dai, İl Milli Eğitim Spor Koordinatörü Erkan Çolak, Gaziantep Basketbol Alt Yapı Sorumlusu Mahir Bayrak, Okul Müdürü Levent Ateş’in yanı sıra Takım Kaptanı Can Uğur Öğüt, sporcular Arber Berisha, Tonye Jekiri , Murat Göktaş ve altyapı oyuncularımız öğrencilerle bir araya gelerek hediyelerini dağıttı. Kulüp Genel Menejeri Boray Dai, “Dünya Bir Çocuğun Gülüşünde Güzel” sloganıyla yürüttükleri Projeyle özellikle kırsal bölgelerdeki çocukların yaşamına dokunmak ve onların basketbola yakınlaşmalarını sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

DAİ, ÇOCUKLARI MAÇA DAVET ETTİ 

Boray Dai, “Şehrin basketbol takımı olarak sportif alanın dışında mutlaka sosyal projeler üretmek ve onları hayata geçirmek de önceliklerimiz ve görevlerimiz arasında. Bizim en büyük hedeflerimizden bir tanesi mümkün olduğu kadar Gaziantep ve çevresindeki her çocuğu basketbolla tanıştırmak. Bugün bu amaçla Yeşilce İlkokulu'nun misafiri olduk. Burada okuyan birbirinden sevimli çocuklarla tanıştık. Onları Cumartesi günü oynayacağımız maça da davet ettik. Ama derslerinde başarılı olmak kaydıyla.. Gözlerindeki ışıltı ve mutluluk gerçekten görülmeye değerdi. Eminim bu anlar onların hayatlarında yer edecek ve ilerde çokça kez anlatacakları bir hikâyeleri olacaktır. Bu vesileyle İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze de destek ve katkılarından dolayı teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu. Eyup Özkan

 

 

 

 

 


Haber Merkezi
10.01.2019


Yorum yap

Diğer Haberler