ALLAH İSTERSE OLUR

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle kentte çalışan çok sayıda yerel, ulusal medya yöneticileri ile çalışanlarını Dülük Tabiat Parkı Göl Kafe Restoran’da ağırladı
ALLAH İSTERSE OLUR

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Şu anda bir seçim süreci içerisindeyiz. 31 Mart seçimleriyle ilgili faaliyetler başladı. Aday belirleme süreçleri devam ediyor. Bunun içerisinde çok değişik spekülasyonlar yapılıyor ama biz her zaman şunu söylüyoruz. Allah dilemediği müddetçe bir şeyin olması mümkün değil. Birileri birilerinin aleyhinde konuşur onun olmamasını sağlamış olması mümkün olmadığı gibi birileri birilerinin lehine konuşarak olmasını sağlaması mümkün değil. Allah dilerse bu işler oluyor fakat bu işler durduk, oturduk yerde olmuyor” dedi.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle kentte çalışan çok sayıda yerel, ulusal medya yöneticileri ile çalışanlarını Dülük Tabiat Parkı Göl Kafe Restoran’da ağırladı. Basın mensuplarıyla birlikte öğlen yemeği yiyen Başkan Rıdvan Fadıloğlu, tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik etti.

ALLAH DİLERSE BU İŞLER OLUYOR

Gaziantep’te ve Türkiye genelinde seçim sürecinin başladığına işaret eden Rıdvan Fadıloğlu, aday belirleme sürecinde bir çok spekülasyonların yapıldığını söyledi. Fadıloğlu, “ Şu anda bir seçim süreci içerisindeyiz. 31 Mart seçimleriyle ilgili faaliyetler başladı. Aday belirleme süreçleri devam ediyor. Bunun içerisinde çok değişik spekülasyonlar yapılıyor ama biz her zaman şunu söylüyoruz. Allah dilemediği müddetçe bir şeyin olması mümkün değil. Birileri birilerinin aleyhinde konuşur onun olmamasını sağlamış olması mümkün olmadığı gibi birileri birilerinin lehine konuşarak olmasını sağlaması mümkün değil. Allah dilerse bu işler oluyor fakat bu işler durduk, oturduk yerde olmuyor” ifadelerini Kullandı. 

ADAY OLURUZ VEYA OLMAYIZ

10 yıldan bu yana Şehitkamil Belediye başkanlığı görevini yürüttüğünü kaydeden Fadıloğlu, şöyle konuştu: “ Özellikle yerel yöneticiler halkın içerisinde birebir parti seçimi yapılırken bireysel olarak şahsiyetlerinin de incelenmesi söz konusu. Allah kısmet etti biz 10 yıl Şehitkamil’de hizmet etme imkanına kavuştuk. Tabi gönül ister ki daha iyi şeyleri hep birlikte yapalım ancak bunların hepsi insan, para, proje kaynaklarıyla doğru orantılıdır. Biz ekip arkadaşlarımızla şuna inanıyoruz elimizdeki imkanları maksimum düzeyde kullanarak adalet terazisinden şaşmadan, hakkaniyetle herkese eşit mesafede durarak hizmet etmeye gayret gösterdik. Bu dönem içerisinde tüm lehte veya aleyhte kim ne yapmışsa ben teşekkür ediyorum çünkü aleyhte olanı da kendimize yapıcı eleştiri olarak görüyoruz. Oradan kendimize ders çıkararak daha iyisini yapmaya gayret gösteriyoruz. Eğer nitelikli bir muhalefet olmazsa, nitelikli bir eleştiri olmazsa doğruyu bulmamız mümkün değil. Bizlerde insanız. Bizimde burada eksikliklerimiz olabilir ama ben şuna yürekten inanıyorum tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte bile bile hata yapmamaya gayret gösterdik. Bundan sonraki süreçte Allah ne gösterir bilemiyorum. Aday oluruz veya olmayız ama bu memlekette hep birlikte yaşayacağız. Esas olan insani münasebetlerimizin devam etmesidir.”

HEPİNİZİN ELİNE, EMEĞİNE, YÜREĞİNE SAĞLIK

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu; çağa ayak uydurmak, doğru bilgiye anında ulaşmak ve bilinçlenmek noktasında medya mensuplarının gösterdiği çabanın her türlü takdirin üzerinde olduğunu söyledi. Konuşmasında, mesleki sorumluluk bilinciyle karşılaştıkları tüm zorluklara rağmen fedakarlık ve özveri içinde görevlerini yerine getirmeye çalışan basın mensuplarını kutlayan Başkan Fadıloğlu, şunları söyledi:  “Hepimiz, milletimize hizmet etmek adına gayret gösteriyoruz. Siz gazeteciler, diğer sektörlerin ayrılmaz en önemli parçasısınız. Halka yapılanları iletmek adına yoğun bir biçimde çalışıyorsunuz. Birbirimizden ayrımız gayrımız yok. Bu tür özel günlerin bir gün için kutlanması benim açımdan biraz eksiklik. Nedenine gelince, ne anneler bir gün anılabilir, ne babalar bir gün anılabilir, ne de basın camiası bir gün anılabilir. Hayatın devam ettiği her noktada basın hayatın içerisindedir. Özellikle son yıllarda sosyal medya ile beraber bilgilerin anlık transferi söz konusudur. Bu konularda göstermiş olduğunuz özveriden dolayı hepinizin eline, emeğine, yüreğine sağlık. Ancak geleneksel hale geldiği için bugün bir çatı altında beraberiz ama bizim amacımız dostlarımız, mesai arkadaşlarımızla bir arada olup, bir günü paylaşabilmekti. Davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Sizlerin şahsında tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü yürekten kutluyorum. Memleketimiz için hayırlı hizmetler yapmanızı temenni ediyorum.”

MEHMET TORUN

 


Mehmet Torun
10.01.2019


Yorum yap

Diğer Haberler