Artık erkekler de merak ettiklerine dair cevapları kolayca alabilecek: erkeklersoruyor.com

Artık erkekler de merak ettiklerine dair cevapları kolayca alabilecek: erkeklersoruyor.com

Artık erkekler de merak ettiklerine dair cevapları kolayca alabilecek: erkeklersoruyor.com

Sosyal medya trendinin yeni başladığı dönemlerde Amerika merkezli olarak 2006 yılında yayın yapmaya başlayan Girls ask Guys mecrası bilindiği üzere 2011 yılından beri de Türkiye’de Kızlar Soruyor adıyla yerli sosyal medya platformu olarak kullanıcı etkileşimli olarak bulunmaktadır.

 

Siteye üye olarak soru sormak ve sorulan sorulara cevap vermek mümkündür. Halihazırda Türkiye’nin en çok ziyaret edilen ilk 30 sitesi içerisinde yer alan Kızlar Soruyor zaman içerisinde binlerce üyeye sahip dev bir aile halini almış ve Türkiye’nin dört bir yanından kadınlara ilişkin merak edilen her şeyin sorulup cevaplandığı büyük bir platform haline gelmiştir.

 

Kızlar Soruyor platformuna olan bu ilgi, sitenin yeni bir mecraya yönelmesine sebep oldu. Elbette Kızlar Soruyor’da sadece kadınların üyelik açarak paylaşım yapması gibi bir şey söz konusu değildi. Ancak Kızlar Soruyor’un ana omurgası kadınlara ilişkin konularla ilgiliydi. İşte Kızlar Soruyor’un yeni platformu tam da bu noktada erkeklerin ihtiyaçlarını karşılamayı amaç edindi ve ortaya erkeklersoruyor.com çıktı.

 

Üye olun ve tecrübe edinin.

 

Henüz oldukça yeni bir platform olan Erkeler Soruyor, Kızlar Soruyor ekibinin uzun yıllara dayanan tecrübesiyle oluşturduğu bir platform. Bu nedenle Kızlar Soruyor’da var olan her türlü üyelik ayrıcalığı Erkekler Soruyor’da da geçerli olacaktır.

 

Şimdi dilerseniz sitenin üyelerine ne gibi ayrıcalıklar sunduğundan biraz bahsedelim.

 

Erkekler Soruyor’a üyelik gerçekleştiren kişilerin sitedeki üyelik seviyeleri Xper puanı adı verilen bir sistemle derecelendirmektedir. Bir üyenin sitede yaptığı her türden aktivitenin Xper puanı sistemine göre bir karşılığı vardır ve üye örneğin; bir soruya cevap verirse 5 Xper puanı kazanır.

 

Siteye üye olan her yeni kullanıcıya siteye üye oldukları için de belli bir puan verilmektedir. Ayrıca bu kullanıcılara doğum günlerinde, siteye üye oldukları tarihin yıl dönümünde de ek Xper puanları tanımlanmaktadır.

 

Peki, üyeler bu Xper puanları ile neler yapabilir?

 

Erkekler Soruyor üyelerinin ayrıcalıkları

 

Erkekler Soruyor platformunda yüksek Xper puanına sahip üyelere sitenin sunduğu bazı ayrıcalıklar söz konusudur.

 

Öncelikle sitenin bütün içerikleri site üyeleri tarafından hazırlanmaktadır. Ancak bazı içerikler, diğer içeriklere kıyasla daha kapsamlı ve daha çok ilgi çekmektedir. Henüz Erkekler Soruyor yeni bir platform olduğu için “Bence” adı verilen bu özel içerikler sitede yayınlanmamıştır. Ancak Erkekler Soruyor’da da “Bence” içerikleri yayınlanmaya başladıktan sonra Xper puan seviyesi bu içerikleri yayınlamaya yeten üyeler, bu özel “Bence” içeriklerini yayınlayabilecektir.

 

Bununla birlikte Erkekler Soruyor platformu üyelerinin sitede yapılan çekilişlere özel olarak katılım sağlamaları mümkündür. Bu çekilişlerle sitenin belli dönemler yapılacak olan röportajlarına katılma ve alanında yetkin isimlerle birebir görüşmelerine de imkân tanınacaktır.

 

Erkeklere özel bir sosyal mecra

 

Erkekler Soruyor, tam anlamıyla erkeklere özel bir sosyal mecra olarak yayın hayatına başlamıştır. Henüz oldukça yeni olan sitede tamamen erkeklerin ilgi alanlarına hitap eden kategorilerde görüş paylaşmak, soru sormak ve sorulan sorulara cevap vermek mümkündür.

 

Erkekler Soruyor’un kullanıcılarına hitap eden bu kategorileri şu şekilde belirtebiliriz:

 

 • Erkek Bakımı
 • Gamer
 • Garaj
 • İlişkiler
 • İş Kariyer
 • Kadınlar
 • Kültür Sanat
 • Spor Beslenme
 • Stil
 • Teknoloji
 • Ye İç Gez

 

Tüm bu alanlarda erkeklerin ilgi duyacağı şekilde yapılan paylaşımlara etkileşim kazandırmak için elbette erkek olmaya gerek yok. Ancak sitenin en önemli özelliği, erkeklerin ilgi alanlarına yönelik paylaşımları üyelerine sunmak olarak dikkat çekiyor.

 

Erkekler Soruyor’da erkeklere özel sosyal medya platformunun tadını çıkarmak için hemen üye olun.


Haber Merkezi
4.11.2020

Yorum yap

Diğer Haberler