Atay’dan Vali Gül’e ziyaret

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay'ın Gaziantep Valisi Davut Gül’ü makamında ziyaret etti
Atay’dan Vali Gül’e ziyaret

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay'ın  Gaziantep Valisi Davut Gül’ü makamında ziyaret etti. Atay, geçtiğimiz hafta Ankara'da yapılan toplantı için Vali Gül’e  eleştiri getirmişti. Sermet Atay’a MHP İl Başkanı Muzaffer çelik de, eşlik etti.

Atay, Gaziantep’in sağlık sorunlarının masaya yatırılması için oluşturulan heyet içinde Cumhur İttifakı vekillerinin yer almamasına sert tepki göstermiş Gaziantep gündemine oturmuştu. Atay, “Gaziantep’in sağlık sorunlarıyla ilgili bir toplantı yapılıyor ve Cumhur İttifakında yer alan bir partinin milletvekili de çağrılmıyorsa bu hoş bir durum değildir. Ve bu yapılan toplantı halka sunulup valiliğin de sayfasında paylaşılıyorsa bu fotoğrafta bir eksiklik vardır. Bu şehirde Cumhur İttifakının 9 milletvekili var. Kastedilen Cumhur İttifakının eksikliği ise Milliyetçi Hareket Partisi’nden iki milletvekili genel kastedilmişse de bu şehrin 13 milletvekili olduğundan 6 milletvekili o fotoğrafta eksik. O kare yanlış bir kare. Ötekileştirme,  ayrıştırma, yabancılaştırma ve insanları dışlama yanlış bir siyaset anlayışıdır. Bu anlayış kaş yapayım derken göz çıkarır, kar yapayım derken zarar getirir. Gaziantep’in problemleriyle ilgili her türlü sorunda biz bu şehrin milletvekilleri olarak bizler göreve hazırız. Ama birileri de ısrarla bizleri görmemezlikten geliyorsa biz kendimizi göstermesini de biliriz” açıklamalarında bulunmuştu.

 Atay’ın yaptığı bu açıklamadan sonra dün Gaziantep Valisi Davut Gül’ü makamında ziyaret etti. Sermet Atay’a MHP İl Başkanı Muzaffer çelik de, eşlik ederken, ziyarette nelerin konuşulduğu merak konusu oldu.

 


Mehmet Torun
8.07.2019


Yorum yap

Diğer Haberler