Baro’dan o paylaşıma suç duyurusu

Müftü Yardımcısı 19 Mayısı Kutlayanlara " DEYYUS " dedi. Gaziantep Baro Başkanı Bektaş Şarklı ile Av. Önder Alkurt, suç duyurusunda bulundu.
Baro’dan o paylaşıma suç duyurusu

Gaziantep Barosu avukatları Nizip'teki 19 Mayıs kutlamaları için, "deyyuslar Osmanlı'nın çöküşünü kutluyor" diyen müftü yardımcısı hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Gaziantep’in Nizip ilçesindeki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı gösterilerine, sosyal medya hesabından “deyyuslar Osmanlı’nın çöküşünü kutluyor” şeklindeki paylaşımı ile hakaret eden ve tepkileri üzerine toplayan Nizip İlçe Müftü Yardımcısı Sıtkı Dağ hakkında, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Suç duyurusu twitter hesabı üzerinde kamuoyu ile paylaşan Av. Önder Alkurt, “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına “hakaret” eden Sıtkı Dağ isimli şahıs hakkında Nizip Cumhuriyet Başsavcılığına Gaziantep Barosu Başkanı Av. Bektaş Şarklı ile birlikte suç duyurusunda bulunduk” dedi.

Atatürk'ü çok sevdiğini belirtti

Diyanet'te çalıştığını belirten Sıtkı Dağ isimli kişi, sosyal medya hesabından yazdıkları nedeniyle tepki çekti. Dağ, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları yapanlara "Bugün asıl bayram ettikleri Osmanlı'nın çöküşünü kutluyorlar deyyuslar" dedi. Daha sonra özür mesajı yayınlayan Dağ, yanlış anlaşıldığını ve Atatürk'ü çok sevdiğini belirtti.

BAYRAM KUTLAYANLARA ‘DEYYUS’ DEDİ 

Sosyal medyadan bir kullanıcı “Nizip’te ne oluyor bilen var mı? Ambulans, polisi itfaiye kornalar nedir?” diye sorunca bir arkadaşı da 19 Mayıs kutlamaları olduğu cevabını verdi. Sıtkı Dağ’da bu yorumun altına, “Allah ıslah etsin İnşallah. Amin. Bu mübarek gecede şu 19’a bak. Bugün asıl bayram ettikleri Osmanlı’nın çöküşünü kutluyorlar deyyuslar. Uyan ey Müslüman uyan” diye yorum yaptı. Bu mesaj büyük tepki çekince Dağ bu kez özür mesajı yayınladı.

“ATATÜRK DÜŞMANI DEĞİLİM ÇOK SEVERİM”

Tepkileri artması üzerine çok sayıda mesaj aldığını belirten Sıtkı Dağ, yaptığı özür açıklamasında yanlış anlaşıldığını ifade ederek, “Ben bilhassa kendim 19 Mayıs bayramına katılmışım. O anda cenaze arabası geçince söylemiş olabilirim ve Türkiye Cumhuriyeti’nden çok özür dilerim. Hepinizden tek tek özür diliyorum. Ben Atatürk düşmanı değil en çok seven insanım. Çünkü bu güzel vatanı Türkiye Cumhuriyetini o bize bırakmıştır. Onun mirasına sahip çıkmak bizim görevimizdir” dedi.

CHP MECLİS ÜYESİ TEPKİ GÖSTERDİ

Şahinbey Belediye Meclisinin CHP’li Üyesi Uğur Kalkan da, Dağ’a sert tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından “Nizip Müftülüğünde çalıştığı söylenen Sıtkı Dağ isimli şahıs, Nizip’te araçlarla 19 Mayıs kutlaması yapanlar için ‘DEYYUSLAR’ ifadesini kullandı.Daha sonra da özür açıklaması yayınladı. Meydan boş nasıl olsa. Önümüzdeki günlerde hangi terfiyi alacak, göreceğiz” diyerek Gaziantep Valiliğini göreve çağırdı.

 


Mehmet Torun
20.05.2020


Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler