Başarı ödülsüz kalmaz

BAŞKAN TAHMAZOĞLU BAŞARIYI ÖDÜLLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR
Başarı ödülsüz kalmaz

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, başarıyı teşvik etmek adına öğrencileri ödüllendirmeye devam ediyor. Eğitme verdiği destek ile hem eğitim camiasının hem de vatandaşın takdirini kazanan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, başarılı öğrencilere kol saati ve çevreyi kirletenlerin uyarılması için yeşil düdük hediye etti.

Şahinbey Belediyesi tarafından başarılı 20 bin öğrenciye kol saati, 42 engelliye de tekerlekli sandalye verildi.  Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, ilçedeki okullara çeşitli sosyal projelerle destek verdiklerini söyledi. Öğrencilere her ay kitap dağıttıklarını belirten Tahmazoğlu, bugün de 20 bin başarılı öğrenciye kol saati hediye ettiklerini kaydetti.

EĞİTİMİ DESTEKLEYECEĞİZ

Şahinbey ilçesinde 20 bin öğrenciye kol saati hediye edeceklerini ve öğrencileri ders çalışmaları konusunda teşvik eden Başkan Mehmet Tahmazoğlu, “Öğrencilerimize şu ana kadar 2.500.000 milyon kitap dağıttık. Dağıttığımız kitaplardan yarışmalar düzenleyip ödüller veriyoruz. İnşallah bu kitap dağıtımlarımız devam edecek. Ortaokul öğrencilerimizin spor yapmaları için spor malzemesi desteği de sağlıyoruz. Öğrencilerimize ayrıca her yıl karne hediyesi olarak spor ayakkabısı veriyoruz. Ayrıca 6  takdir belgesi getiren öğrencilere ise bisiklet hediye ediyoruz. 20.000 başarılı öğrencimize kol saati hediye ediyoruz. Sizler de okulunuzda başarılı öğrenciler olduğunuz için yine kol saati hediye edeceğiz. Onun için derslerinize çok çalışmanızı istiyoruz. Ülkemizin geleceği sizlersiniz. Mutlaka ve mutlaka ders çalışmamız lazım” dedi.

DİĞER GENÇLERDEN DAHA İYİ OLMAMIZ GEREKİYOR

Tahmazoğlu, çocukların ülkenin geleceği olduğuna dikkati çekerek, "Yarın Gaziantep'in valisi, belediye başkanı, milletvekili sizler olacaksınız. Ülkemizi bizlerden çok daha iyi yöneteceksiniz. Onun için kendinizi şimdiden çok iyi hazırlamanız lazım. Ne yapacaksınız? Derslerinize çok çalışacaksınız. Dünyadaki diğer gençlerden daha iyi olmamız gerekiyor." dedi. Konuşmaların ardından ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören 20 bin başarılı öğrenci, gruplar halinde salona alınarak kol saati hediye edildi.

ENGELLİLERDE UNUTULMADI

Buradaki törenin ardından Şahinbey Belediyesi bahçesinde düzenlenen programda ise 42 engelliye tekerlekli sandalye verildi.  Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yaptığı konuşmada, engellilerin toplumun bir parçası olduğunu belirterek, dar gelirli vatandaşlara destek olmayı vazife bildiklerini ifade etti. Engellilere bugüne kadar 2 bin 135 akülü ve manuel tekerlekli sandalye hediye ettiklerini dile getiren Tahmazoğlu, "Bunu lütfen bir lütuf olarak kabul etmeyin, ben bunu bir vazife olarak kabul ediyorum. Eğer vazifemizi iyi bir şekilde yapabiliyorsak kendimizi mutlu atfedeceğiz." dedi. 

ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN TAHMAZOĞLU’NA TEŞEKKÜR

 Kol saati hediyelerini aldıklarından dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden öğrenciler ise, “Başarılı olduğumuz için bize kol saati hediye edildi. Çok mutluyuz. Şahinbey Belediyemizi seviyoruz. Şahinbey Belediyesi Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

MEHMET TORUN

 

 


Haber Merkezi
15.05.2019


Yorum yap

Diğer Haberler