BAŞKANLARIMIZ BAŞARILI

Ahmet Uzer, yerel seçim öncesi belediye başkanlarını değerlendirdi…
BAŞKANLARIMIZ  BAŞARILI

Yerel seçimler öncesi adaylık kulisleri yavaş yavaş hareketlenmeye başlarken, Gaziantep’te Büyükşehir, Şahinbey ve Şehitkamil ilçe başkanlarının durumu ile ilgili olarak Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer PUSULA’ya konuştu. Uzer, “Fatma Şahin, Mehmet Tahmazoğlu ve Rıdvan Fadıloğlu, çok başarılı hizmetlere imza attılar. Benim tercihim devam etmeleri” dedi.

 

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, 28 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Gaziantep’in fotoğrafını çekti. Uzer, Büyükşehir, Şahinbey ve Şehitkamil Belediye başkanlarının, hem yapılan hizmetler bakımından, hem halk nezdinde, hem de kamuoyu anketlerinde başarılı olduklarını belirtti.

 

HİZMETE DOYURDULAR

 

Ahmet Uzer, yıllardır her seçimde sahada olduğunu ve köy, kent her yeri dolaştığını ifade ederek, “Geride bıraktığımız 24 Haziran seçimlerinde, dikkatimi bir konu çekti. Köy olsun, kent olsun, şehir merkezi olsun, kırsal veya varoş olsun, bir kişi bile belediyelerden, belediye başkanlarımızdan şikayetçi olmadı. Her gittiğimiz yerde başkanlarımız Fatma Şahin, Mehmet Tahmazoğlu ve Rıdvan Fadıloğlu ile ilgili olarak övgü dolu sözler duyduk. Yiğidi öldür ama hakkını ver demişler. Ben üç belediye başkanımıza da yaptıkları hizmetler nedeniyle teşekkür ediyorum. Seçimde, en az bizler kadar var güçleriyle Ak Parti’nin zaferi için büyük efor sarfettiler. Ramazan Ayı, sıcak hava demeden, bizimle birlikte saha olup, partimizin başarısı için çalıştılar” dedi.

 

KÖYLER ARTIK HALA SAHA İSTİYOR

 

Belediye başkanlarının hizmet performansı nedeniyle, seçim gezilerinde vatandaş ile karşı karşıya gelmediklerini vurgulayan Uzer, “Önceden, belediye hizmetleriyle ilgili şikayetler alırdık. Ama, son 2-3 seçimdir bunu almıyoruz. Ben kendilerinin yüzlerine de söyledim. Size teşekkür ediyorum, çok iyi çalıştınız, sahada bizim işimizi kolaylaştırdınız dedim. Bir örnek vereyim. Önceden, köye gittiğimizde yol, su, elektrik isterdi. Başkanlarımız öyle çalışmış ki, yolu, suyu, elektriği, olmayan köy bırakmamışlar. Bunların yanına sosyal tesisler, taziye evleri, park ve bahçeler eklemişler. Köylünün yanına gittiğimizde bizden isteyeceği bir şey kalmamış. Bizim de vaadedeceğimiz bir şey yoktu. Artık, halı saha istiyoruz diyorlardı. Nereden nereye gelmişiz. Ak Parti ile hizmetin çıtası yükseldi” diye konuştu.

 

KARŞILARINA KİMSE ÇIKMAZ…

 

Yerel seçimlere yönelik değerlendirme de yapan Uzer, “Fatma Şahin, Mehmet Tahmazoğlu ve Rıdvan Fadıloğlu, gösterdikleri performans, yaptıkları hizmet ile görevlerinde kalkayı hak ediyorlar. Ben, şahsen kendi adıma devam etmelerini istiyorum, bunun olması için de çalışacağım. Zaten, Gaziantep’te üç başkanımızın karşısına kimsenin çıkacağını da düşünmüyorum” şeklinde görüş belirtti.

 

ALDIĞIMIZ OY KÜÇÜMSENMEMELİ

 

24 Haziran seçim sonuçları ile ilgili de açıklama yapan Uzer, şunları söyledi: “Türkiye’de ve Gaziantep’te oy kaybı yaşandı. Gaziantep, yine Türkiye genelinde partimizin aldığı oyun 10 puan üzerinde oy aldı. Ak Parti başarılarıyla ayakta kalan, çok fazla oy kaybetmeyen bir parti. Elbette oy kaybı bizleri de üzdü. Ama, Türkiye’nin içinde bulunduğu ortam ve konjektörde alınan oy küçümsenmemeli. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 52.5 ile her iki kişiden birisinden oy aldı. Bu herkesin elde edebileceği bir başarı değil. Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Cumhur İttifakı ve Ak Parti bunu başardı.”


Mehmet Demir
8.08.2018

Yorum yap

Diğer Haberler