Bir korkumuz yok

Ankaragücü karşısında iyi oynayamadıklarını ancak 3 puan aldıklarını söyleyen Güray Vural, "Çok kritik bir maçtı... Önemli bir galibiyet aldık
Bir korkumuz yok

Galatasaray ile oynanacak zorlu maçın hazırlıklarını sürdüren Gaziantep Futbol Kulübünde tecrübeli isim Güray Vural, Ankara deplasmanında çok önemli galibiyet aldıklarını ve yarın oynanacak maç öncesinde ise korkularının olmadığını ve sahaya çıkıp taraftarın desteğiyle iyi sonuç almaya çalışacaklarını söyledi.

Ankaragücü karşısında iyi oynayamadıklarını ancak 3 puan aldıklarını söyleyen Güray Vural, "Çok kritik bir maçtı... Önemli bir galibiyet aldık.. Hem rakiplerimizle aramızdaki puan farkını açmak, hemde alttan biraz uzaklaşmak adına önemli bir galibiyet oldu. İyi oyundan ziyade bizim için 3 puan önemliydi.. Açıkcası çok güzel bir oyun sergileyemedik ama iyi bir mücadeleyle son dakika golüyle 3 puan almayı başardık.. Bizim için artı bir moral oldu. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz."

3 PUAN ALABİLECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM

Güray Vural, Galatasaray ile zorlu bir maç oynayacaklarını belirterek; "Zorlu bir maç bizi bekliyor ama büyük maçların motivasyonu, havası daha farklı olur... Takımın daha iyi motive edeceğini düşünüyorum. İç sahada iyi bir futbol sergiliyoruz açıkcası  taraftarlarımızın desteğiyle oynadığımız oyun deplasmanda, içerde daha baskılı oynuyoruz. Bir korkumuz yok, puan olarakta iyi durumdayız. Galatasaray karşısında puan hedefliyoruz ve bir an önce alt sıralardan bir önce uzaklaşkmak hedefimiz... İnşallah güzel bir maç olacağı düşüncesindeyim ve 3 puan alabileceğimizi düşünüyorum." 

İLK YARIDA 20-25 ARASI PUANA ULAŞMAK İSTİYORUZ

Vural, şöyle devam etti; "İlk maçta Fenerbahçe'ye kaybettikten sonra herkesin düşüncesi bu takım düşer yönündeydi. Yeni bir takımız, herkes biliyor. Birbirini yeni tanıyan oyuncular vardı, işimiz kolay değildi. Böyle bir durumlarda yeni bir takım, yeni bir hoca alışma sürecindeydik. Fenerbahçe maçından sonra Gençlerbirliği galibiyetiyle bir moral kazandık ve ardından üst üste puanlar aldık. Şu an her şey yolunda. Takım arkadaşlarımızla, hocalarımızla iyi bir uyum içindeyiz. Dediğim gibi lig zor bir lig. Gördüğünüz gibi ligin sonuncusu lideri yenebiliyor. Her maçlar zor bizim adımıza, biz hedefimize 20-25 arası puana ulaşmak istiyoruz. Zaten ondan sonra hedef değişir."

HAYATIMDA GÖRDÜĞÜM İLK KIRMIZI KART

Başakşehir maçında gördüğü kırmızı ve ona benzer yaşanan pozisyonlarda değişik kararların verildiği konusundaki soruya da cevap veren Güray Vural, son olarak şunları söyledi; "O pozisyonu izledim. Hatta 1 hafta sonra Alanya maçında olmuştu, birde Beşiktaş'ın Ankaragücü maçında aynı benzer pozisyonlar olmuştu. Denk geliyor bazen böyle pozisyonlar. Bazı pozisyonlarda VAR'a gidilmiyor açıkcası, bizim maçlardaki pozisyonlarda daha çok VAR'a gidiliyor. Buna benzer pozisyonlarda sadece benim pozisyonda VAR'a gidildi, hatırladığım kadarıyla.. Hayatımda gördüğüm ilk kırmızı karttı. Bende şaşırdım, beklemiyordum böyle bir kararı ama yapacak bir şey yok" diye konuştu. Eyup Özkan

 

 


Haber Merkezi
7.11.2019


Yorum yap

Diğer Haberler