BİR OLDUK, DİRİ OLDUK, İRİ OLDUK

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı milletin kazandığı zaferin birinci yıl dönümünde Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve tüm ekibi bir yıl önce olduğu gibi yine meydanlardaydı.
BİR OLDUK, DİRİ OLDUK, İRİ OLDUK

Hain kalkışmaya karşı alınan zaferin yıl dönümünde  milyonlar 81 ilde meydanlara indi.15 Temmuz şehitlerinin isimleri tek tek  okundu. Milyonlarca kişi hep bir ağızdan 15 Temmuz şehitlerini andı. Vali Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 5'inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, protokol üyeleri ve binlerce kişinin katıldığı etkinlikte alanda hep birlikte akşam namazı kılındı.

  

TÜM OYUNLARI BOŞA ÇIKACAK

15 Temmuz 2016 tarihindeki hain kalkışmaya karşı dim dik durarak Demokrasi Meydanı’na gelen millet arasında ilklerden olan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu bir yıl aradan sonra milletle omuz omuza Demokrasi Meydanı’nda Milli İrade nöbeti tuttu. 

Demokrasi Meydanı’nda binlerce kişiye seslenen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, hainlerin hiçbir zaman başarılı olamayacaklarını ifade ederek, “15 Temmuz hain darbe girişimi basit bir darbe girişimi değil. Asırlardır haçlıların ülkemiz üzerinde oynadığı oyunun bir parçasıdır. FETÖ denen hain örgütün maşa olarak kullanıldığı, ülkemizi parçalamaya bölmeye iç savaş çıkarmaya dönük büyük bir oyun. Ama bu oyun sizlerin ferasetiyle, imanıyla ve cesaretiyle bertaraf edildi. Onlar 60 tonluk tankın karşısına 60 kg’lık Yusufların çıkıp, o tankı durduracağını hesaplayamadılar. O tankların altına yatacak Ahmetleri, Mehmetleri hesaplayamadılar. Sizin iman gücünüzü hesaplayamadılar. Onlar ne yaparsa yapsın yaptıkları tüm oyunlar boşa çıkacak. Aynı Çanakkale ve Kurtuluş savaşında olduğu gibi bu mücadele yedi düvele karşı verilen bir mücadele. Ama ne yaparlarsa yapsınlar muvaffak olamayacaklar. Biz bu topraklarda bin yıldır şehit kanlarıyla sulayarak vatan yaptık. Öyle üç beş çapulcuya bırakacak değiliz. Bin yıldır İslam’ın sancaktarlığını yapanların evlatlarını rabim mahcup etmez. Şundan emin okunki hedeflerimiz büyük. İnşallah 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine çok daha güçlü bir şekilde gireceğiz. 15 Temmuz 2016’da şehit olan başta Ömer Halisdemir olmak üzere 249 şehidimizi rahmetle anıyor, tüm gazilerimize minnetlerimi sunuyorum” dedi.

 

MEHTERAN ÇOŞTURDU

Şahinbey Belediyesi Mehteran Takımı Demokrasi Meydanı’na gelen binlerce kişiyi çaldıkları mehter marşları ile coşturdu. Gaziantep’teki tüm programlara damga vuran Mehteran Takımı Milli İrade nöbetinde Gazianteplilerin göz bebeği oldu.

 

BELEDİYENİN TÜM İMKANLARI SEFERBER EDİLDİ

Şahinbey Belediyesi 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı milletin kazandığı zaferin birinci yıl dönümünde 15.000 kişiye 15 Temmuz logolu tişört, bayrak, yemek, helva, simit, çay ve su dağıtımı gerçekleştirdi.

 

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ ETKİNLİKLERİ

Şahinbey Belediyesi 15 Temmuz etkinlikleri kapsamında “Önce Vatan” isimli tiyatro gösterisi ve ilk ve ortaokul öğrencilerinin yaptığı 15 Temmuz Şehitleri Resim Sergisi Şehreküstü Konakları’nda sergilendi. Gaziantepliler düzenlenen tüm etkinliklere olukça yoğun ilgi gösterdi.


Haber Merkezi
16.07.2017

Yorum yap

Diğer Haberler