Bir sanayicinin FETÖ itirafları… GAPGİAD’I FETÖ KURDU

GAPGİAD’ın kurucu Başkanı sanayici Bülent Ercan’ın, Naksan davasında mahkemeye verdiği ifade de iş dünyası ile iligili önemli itiraflar var. Ercan, GAPGİAD’ın kuruluşunda FETÖ’nün etkin rol oynadığını, o dönemin imamları Bilal Acar ve Tahsin Gül’ün kendis
Bir sanayicinin FETÖ itirafları…  GAPGİAD’I FETÖ KURDU

Gaziantep’te yargılaması halen devam eden Nakıboğlu davası, FETÖ ile bazı gerçekleri de ortaya çıkartıyor. Sanayici Bülent Ercan’ın Nakıboğlu davasındaki ifadesinde yaptığı itiraflar bir çok işadamını ilgilendirecek cinsten. Bülent Ercan, pek çok işadamının adını verdiği ifadesinde, GAPGİAD ile ilgili de önemli açıklamalar yaptı.

 

İŞTE O İFADE…

 

Gaziantep’te yıllardır inşaat, alüminyum, ambalaj ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren büyük bir firmanın sahibi olan Bülent Ercan, Nakıboğlu davasında tanık olarak dinlenen işadamları arasında yer aldı. İlk iki mahkemeye gelmeyen Ercan, mahkemenin kendisi hakkında zorla getirme kararı çıkarmasının ardından, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi aracılığıyla talimatlı ifadesini Gaziantep 9. Ağır Ceza Mahkemesine gönderdi. Bülent Ercan’ın 4 Haziran tarihli ifadesi mahkemede okundu. O ifadede Ercan, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde FETÖ’nün nasıl etkin olduğunu, o dönemin cemaat imamlarını, GAPGİAD’ın kuruluş sürecini ve nerede toplandıklarını anlatıyor.

 

MUTAFAOĞLU’NUN FABRİKASINDA

 

FETÖ ile tanışıklığının 2003 yılında çocuklarının Emine Nakıboğlu Koleji’nde okumaları dolayısıyla olduğunu belirten Ercan, “Veli toplantısında benim işadamı olduğumu öğrendiklerinde, beni 10-15 kişilik gruptan ayırıp işadamı grubuna dahil ettiler. Bir keresinde Mehmet Ali Mutafoğlu’nun (FETÖ firarisi) fabrikasının arka tarafında bulunan sosyal tesiste iftar programına katıldım. Benim toplantılara katıldığım dönemlerde cemaat adına sohbetlere katılan cemaat hocası Bilal Acar’dı. 2003-2006 yılları arasında sohbetlerimize Bilal Acar, 2004-2005 yılları arasında ise Fetullah Gülen cemaatinde Bilal Acar’ın üzerinde olduğunu bildiğim Tahsin Gül isimli şahıs GAPGİAD toplantılarına gelmeye başladı” dedi.

 

GAPGİAD’I KURMAK İÇİN FİKİR BİRLİĞİNE VARDIK

 

Ercan, GAPGİAD’ın kuruluş sürecini anlatarak, “Bu arada diğer sohbet gruplarından olan ve Gaziantep ilinde önde gelen genç işadamları arasında bulunan Taner Nakıboğlu, Mehmet Ali Mutafoğlu ve Fetullah Gülen cemaatinin hocası olan Bilal Acar GAPGİAD’ı kuralım diye fikir birliğine vararak karar almışlar. Sonra ise dernek kurulma aşamasına gelince beni Bilal Acar telefonla arayarak GAPGİAD’ı kurduk. Yönetim kurulunda karar alarak seni seçimle başkan yaptık diyerek telefonda bana iletti. Ben de ısrarla yapmak istemediğimi söylememe rağmen, Bilal Acar biz arkadaşlarla karar aldık. Yönetim kurulu başkanı sen olacaksın dedi. Yönetimde T.N., M.A.M., A.E., İ.H., L.E., A.D., A.G., İ.M. gibi isimlerin bulunduğunu bana bildirdi. Bu şahıslarla sonrasında dernekte yapılan toplantılarda sürekli birlikte oldum. 2003 yılında dernek kurulduğunda il dışında bulunmaktaydım. Şahıslar, beni telefonla aramak suretiyle ısrarcı bir şekilde dernek başkanlığına getirdier. Gaziantep MÜSİAD Şubesi kurucuları arasında yer aldığım için benim tecrübemden faydalanmak için beni başkan seçtiklerini düşünüyorum” açıklamalarında bulundu.

 

2006’DAN SONRA GÖRÜŞMEDİM

 

Ercan, 2004-2005 yılında cemaat hocası olan Tahsin Gül’ün, kendisi ve bazı sanayicileri Türkmenistan’da kağıt fabrikası açılışına götürdüğünü, o seyahat sırasında İstanbul’da bulunduklarında Vatikan’ın İstanbul büyükelçiliğine giderek Moroviç isimli bir şahıs tarafından ağırlandıklarını, kendilerine dinler arası diyalog üzerine bilgiler verilip, Fetullah Gülen’e övgü dolu sözler söylendiğini vurguladı. O seyahat sırasında Tahsin Gül ile arasında problem çıktığını, problemlerin daha sonra büyüdüğünü belirten Ercan, “2004 yılı içerisinde ailemin karşı çıkması üzerine ben GAPGİAD başkanlığını bıraktım ve dernekten ayrıldım. Benim yerime Mehmet Ali Mutafoğlu, daha sonra da Akın Çalışkan isimli şahısların GAPGİAD başkanı olduğunu biliyorum. Cemaat toplantılarına gidip geldiğim 2003-2005 dönemlerinde ailem, Fetullah Gülen cemaatinin sohbetlerine gidip gelmeme karşı çıktıkları için, herhangi bir şekilde himmet, burs, kurban gibi yardımlar yapmamı engellediler. Ancak işyerime 2007 yılına kadar Zaman Gazetesi geldi. 2007 yılında aboneliği iptal ettirmeme rağmen şahısların iş yerime bıraktıklarını gördüm. 2005 sonrasında cemaat ile herhangi bir etkinliğe katılmadım” diye konuştu. Mehmet Demir


Haber Merkezi
22.07.2018

Yorum yap

Diğer Haberler