Bir Türkiye klasiği

Bir Türkiye klasiği

Gaziantep, Karkamış İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bozkurt, 24 Haziran seçimlerinden önce AK Parti milletvekili adayları ile seçim çalışması yaptığı ortaya çıkmıştı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bozkurt’un aynı zamanda sosyal medya hesabından da AK Parti lehine siyasi paylaşımlarda bulunmuş, Odatv’nin haberinin ardından Bozkurt hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Ancak, AK Parti’yle birlikte seçim çalışması yapan Bozkurt değil, olayı ortaya çıkaran ve eleştiren Eğitim İş Nizip Temsilcisi Hasan İnal cezalandırıldı. İnal, seçimden bir hafta sonra jet bir kararla Şırnak Uludere Dağdibi İlkokulu’na sürüldü.

UTANÇ VERİCİ…”

Eğitim İş, yaptığı yazılı açıklamayla duruma tepki gösterdi. Sendikanın “AKP'ye oy isteyen bürokrata değil, bunu ortaya çıkaran sendika temsilcimize ceza verilmiştir!” başlıklı açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “AKP'nin yandaş bürokratlar aracılığıyla eğitimi siyasileştirme ve devleti partileştirme uygulamaları, bir adım daha öteye taşınmış; bu utanç verici yandaş faaliyetleri ifşa eden eğitimciler cezalandırılmaya başlanmıştır. Bu utanmaz ve düşmanca tutumun son mağduru, sendikamızın Gaziantep Nizip temsilcisi Hasan İnal olmuştur. 24 Haziran seçimlerinden önce Karkamış İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bozkurt'un, mesai saatleri içerisinde AKP'li vekillerle köy köy gezip oy istemesinin yanlış olduğunu sosyal medyadan yazan temsilcimiz, seçimden hemen bir hafta sonra jet bir kararnameyle Şırnak Uludere'de Dağdibi İlkokulu'nda atanmıştır.” Denildi.

 

“ŞAŞMAZ, USLANMAZ İRADEMİZE ÇARPACAKTIR”

Eğitim İş açıklamasını şöyle noktaladı: “Eğitim İş olarak duyuruyoruz: Hasan İnal yalnız değildir! Haksız, gerekçesiz sürgün kararına karşı açtığımız davanın arkasında, Hasan İnal'ın dikkat çektiği eğitimin siyasileştirilmesinin ise karşısındayız! Vatanın her karış toprağı bizler için kutsaldır ve her bir köşesi bizler için birer görev yeridir. Ama sürgünle 'uslandırma', bir sendika yöneticisini keyfi olarak sendikal faaliyet gösterdiği alandan kopartma gibi antidemokratik her uygulama, bilinsin ki bizim şaşmaz, uslanmaz irademize çarpacaktır!”


Haber Merkezi
12.10.2018

Yorum yap

Diğer Haberler