Birlikte kazanacağız

Birlikte kazanacağız

Gaziantep’i yeniden CHP’nin kalesi yapmalıyız

CHP Şahinbey Meclis Üyesi Aday Adayı Yılmaz Güler, Şahinbey Belediyesi'ni Şahinbeylilerle ile birlikte kazanacaklarını söyledi. Gezdiği yerlerde halkın beklentisinin üye bazında ön seçimle belediye başkanı adaylarının ve meclis üyesi adaylarının belirlenmesi olduğunu söyleyen Yılmaz Güler, “Genel Merkezimiz halkın bir isteğine kayıt kalmamalı ve ön seçim yapılmalı” dedi.

Şahinbey İlçesi’nin sorunlarını çok iyi bildiğini ifade eden Yılmaz Güler, Meclis üyesi seçilmesi halinde mecliste gündeme getireceği çok konu olduğunu ifade etti. Yıllardır Şahinbey’de yanlış ve ranta dayalı imar tadilatları yapıldığını bu yönden imarlı bölgelerin dahi çarpık yapılaştığını kaydetti. 

ŞAHİNBEY HAK ETTİĞİ SAYGINLIĞI KAZANACAK

Yerel seçimler yaklaştıkça heyecan artarak devam ediyor. Partiler adaylarını yavaş yavaş netleştirirken, aday adayları da çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bunlardan birisi de CHP Şahinbey Meclis Üyesi Aday Adayı Yılmaz Güler. Güler, Şahinbey Belediyesi'ni Şahinbeylilerle ile birlikte kazanacaklarını söyledi. Uzun yıllar Gaziantep’te aktif siyasetin içinde olduğunu hatırlatan CHP'li Güler,  Şahinbey’e hak ettiği saygınlığı kazandıracaklarını söyledi.

1989 RUHUNU CANLANDIRMALIYIZ

Şahinbey’in 2004 yılından bu yana iyi yönetilmediğini savunan Yılmaz Güler, 31 Mart 2019 tarihinde Gaziantep’teki belediyelerin CHP’nin yönetimine geçeceğini kaydetti. Güler, “Gaziantep 14 yıldır iyi yönetilmiyor. Halk 14 yıldır AKP yönetiminden memnun değil. 31 Mart yerel seçimler bu açıdan çok önemli. CHP olarak bunu fırsata geçirip, 1989 yılındaki ruh ve aşka çalışmalıyız ve Gaziantep’i yeniden CHP’nin kalesi yapmalıyız” dedi.

SAHAYI KARIŞ KARIŞ GEZİYOR

Aday adaylığını açıkladığı günden bu yana sahada olduğunu Şahinbey İlçesindeki mahalle ve köyleri karış karış gezdiğini ifade eden Yılmaz Güler, ziyaretlerde vatandaşın tek umudunun CHP olduğunu söyledi. Güler, “yaklaşık 2 aydır ön seçim varmış gibi çalışıyoruz. Delegelerimizi, partililerimiz ve vatandaşları ziyaret ediyoruz. Halk Ak Parti’ye ve belediyeye çok tepkili. Bizde bu durumu fırsata çevirip parti olarak seçimlerde daha çok çalışmalıyız. CHP’nin Gaziantep’teki oy potansiyeli belli. 2004 yılından bu yana belediyeleri  kazanamasak da 1989 yılında CHP’nin neleri başaracağını gördük” ifadelerini kullandı.

SHP’Yİ ÖRNEK GÖSTERDİ

Meclis Üyesi Aday adayı Yılmaz Güler, ön seçim istediklerini belirterek, şöyle konuştu: “"CHP’nin en başarılı seçimleri, o günkü adıyla SHP 1989 yerel seçimleriydi. Nedeni ise 1989 yılında tüm il ve ilçelerde ön seçim yapıldı. Örgüt tarafından adaylar belirlendi. Kimse kimseye küsmeden ve partimize zarar vermeden adaylar ön seçime girdi. Üyelerin seçtikleri kişiler partimizin yerel adayı olarak seçimlere gidildi. Sonuç olarak Türkiye genelinde SHP yüzde 33 oy alarak Türkiye seçimlerinin galibi oldu. Kazandığı belediyelerin toplamı 652’dir. Bu sonuçla ön seçimin ne kadar isabetli ve yerinde bir karar olduğunun göstergesidir. Genel merkezde bunu göz önünde bulundurarak, ön seçim taleplerine kayırt kalmamalıdır diye düşünüyorum.”

GAZİANTEP’İMİZİ VE ÜYELERİMİZİ TAÇLANDIRIR

Gezdiği yerlerde halkın beklentisinin üye bazında ön seçimle belediye başkanı adaylarının ve meclis üyesi adaylarının belirlenmesi olduğunu söyleyen Güler, “Gelin demokrasi kenti, çağdaş Gaziantep’imize yakışanın yapılması için elimizi taşın altına koyalım. Üye bazında bir ön seçimle adayların belirlenmesi için ortak bir bildiriye imza atalım ve Genel Merkeze sunalım. Bu bizim CHP’ye gönül vermiş üyelerimizi de onurlandıracak, demokrasiyi yaşatacak çok anlamlı bir adım olacaktır. Bu demokrasi şöleni Gaziantep’imizi ve üyelerimizi taçlandırır. Halkımızı yönetmeye talip olmuş bireyler olarak onları da onurlandıran bu davranış herkesin siyasi hayatına olumlu bir katkı sağlayacaktır” açıklamalarını yaptı.

MEHMET TORUN


Haber Merkezi
5.12.2018

Yorum yap

Diğer Haberler