BİZ DE VARIZ

BİZ DE VARIZ

Hükümetin, enflasyonla mücadeleye programına Türkiye’de şehirler arasında ilk destek yine Gaziantep’ten geldi. Her konuda öncü olan Gaziantep, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in girişimi ve esnafın desteğiyle tüm ürünlerde en az yüzde 10 indirim kampanyası başlattı. Şahin, “Gaziantep, bu zor günde yine kendine yakışanı yaptı” dedi.

 

Gaziantep'te, Hazine ve Maliye Bakanlığının Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı kapsamında yüzde 10 indirim dönemi başladı.  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Ticaret Odası ve Gaziantep Esnaf ve Sanatkarı Odası ile ilgili oda başkanlıklarınca başlatılan ortak çalışmayla kurumlar yüzde 10 indirime gitti. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, enflasyonla topyekun mücadeleye destek verdiklerini söyleyerek, her zaman devletin ve milletin yanında duracaklarının altını çizdi.

 

İLK İNDİRİM LEVHASINI MSM’YE ASTI…

 

Enflasyona karşı yüzde 10 indirim dönemi ilk kez Gaziantep’te Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin öncülüğünde başlatıldı. Fatma Şahin şehirde ilk indirimi belediye bünyesindeki Mutfak Sanatları Merkezi’nde (MSM) yaptı.  Şahin, MSM’nin önüne indirim levhasını kendi elleriyle astı… Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda iş adamları ve esnafla bir araya gelen Fatma Şahin, belediye olarak bütün faturalarda yüzde 10 indirime gittiklerini açıkladı.

 

“BU MÜCADELEDE BİZ DE VARIZ”

 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Gaziantep olarak enflasyonla mücadelede biz de varız. Büyük millet olmak demek büyük kahramanlıklar demektir. Bugün bu şehrin esnafı sanayicisi olarak bende varım diyorsunuz. Çok zor şartlarda olduğunuzu biliyorum. Belediye Başkanı olarak sizin yanınızdayım. Kader birliği, zor zamanlarda güç birliği yapmaktır. 81 ilden ilk önce meclisinde bu toplantıyı yaparak desteğimizi açıklamamız Gazi şehrin zor zamanda her zaman milletinin yanında durduğunu gösteriyor. Geçmişte de bu böyleydi şimdi de böyle olduğunu gösterdiniz. Enflasyonla mücadelede biz de varız. Allah'ın izniyle önümüzdeki bütün engelleri kaldıracağız.

 

BAŞKANINIZ OLMAKTAN ONUR DUYUYORUM

 

Hazine ve Maliye Bakanımızın başlatmış olduğu kampanyayla makro dengedeki 81 ili ilgilendiren alanda enflasyonla mücadelenin fitili yakıldı. Yüzde 10 gönüllü olarak bu mücadelede ildeki sektör temsilcilerinin hızlı bir biçimde ‘ben de varım’ demesi çok önemlidir. Kampanyayı duyan Gaziantep Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkarları Odası’ndan yoğun bir biçimde telefon almaya başladım. Hakikatten sizinle onur duyuyorum, sizi başkanınız olmaktan büyük bir şeref duyuyorum. Bu değerler üzerinden o kadar hızlı destek veriyorsunuz ki anlatamam, meclis çatısı altında 81 ile ilk mesajı biz verdik, bu mücadelede örnek olduk, lider olduk. İyinin güzelin gayretinde olduk” dedi.

 

 

 

GAZİANTEP KENDİNE YAKIŞANI YİNE YAPIYOR

 

Vatandaşlara yönelik tüm hizmet ve çalışmalarda yüzde 10 indirim yapmaya karar verdiklerini vurgulayan Şahin, “Aslında bugün her şeyin para olmadığını ortaya koymak için buradayız. Biz de büyük şehir olarak bütün faturalarımızı yüzde 10 indiriyoruz. Vatandaşımıza dair yaptığımız bütün çalışmalarımızı yüzde 10 indiriyoruz. Hepinize bu zor günde elinizi taşın altına koyduğunuz için ayrıca teşekkür ediyorum. Gazi şehre yakışan milletinin yanında dik durmaktır, biz de bugün bunu yapıyoruz” diye konuştu.

 

BU DURUŞU GÖSTEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

 

81 ilden ilk kez bir büyükşehir olarak meclis çatısı altında toplanarak safları sıkılaştırarak birlik ve beraberlik gösteriyorsak aslında bizlerin kolay gazi olmadığımızı gösteriyor. Her alanda enflasyonla mücadelede ben varım demeniz bu şehirde pahalıkla ilgili mücadelenin başlangıcı da olacaktır. Her şey gönülde başlıyor, vicdanda başlıyor, sevgide başlıyor. Bu duruşu gösterdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Enflasyonla mücadele yaptığımız zaman, milletin cebine dokunmadığınız zaman Allah’ın izniyle önümüzdeki tüm engelleri aşarız. Hem ekonomik makro dengeleri hızlı biçimde dengeye oturtacağız, hem de insanın yaşamına dair tüm kolaylığı sağlayacağız. Aslında bugün herkese, insana dönük sevgiyi, kardeşliği, muhabbeti gösterirdik. Biz de büyükşehir olarak halkımızla sunulan hizmetlerde faturalarda yüzde 10 indirime gidiyoruz. Bu indirim sizlerden bekleyip biz yapmazsak yanlış olur. Hep birlikte topyekun bu mücadeleyi yapmamız gerekiyor” diye konuştu.

 

 

 

ACIOĞLU’NDAN TEŞEKKÜR

 

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkan Vekili Uğur Acıoğu da Gazianteplilerin kenetlenerek, kampanyanın başarıya ulaşması için elinden geleni yapacağını söyledi. Tüm esnafa teşekkür eden Acıoğlu, “Gaziantep bu duruşuyla devletinin ve milletinin yanında olduğunu göstermiştir” dedi. Gaziantep Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ömer Küsbeoğlu ise, zamanın birlik beraberlik zamanı olduğunu belirterek, kampanyaya destek veren sektör temsilcilerine teşekkür etti.

 

 

EKMEKTE YÜZDE 15 İNDİRİM

 

Gaziantep’te geçtiğimiz aylarda yapılan ekmek zammı ile pide ekmek fiyatı 1 liraya yükselmişti. Toplantıda söz alan Gaziantep Pideciler Odası Başkanı Abdullah Sarı, “Esnaflarımız zorlu şartlarda mücadele veriyorlar. Fabrikasyon ürün üretmiyoruz, el emeği ile üretiyoruz. Pideciler Odası olarak enflasyonla mücadele için pide fiyatlarında yüzde 15 indirim yapacağız. Kampanyaya katılmak istiyoruz.”

 

KÖMÜR FİYATLARINDA YÜZDE 10 İNDİRİM YAPILACAK

 

Mahrukatçılar Odası Başkanı Müslüm Keklik, “İthalatçılarımızla toplantı öncesinde görüşmelerde bulunduk. Bilindiği üzere kömür dolar bazından ithal ediliyor. Onlarında destekleri ile kömürde yüzde 10 indirim yapacağız” diye konuştu.

 

BAKLAVA, LOKANTA, PASTANELERDE YÜZDE 15 İNDİRİM YAPILACAK

 

Gaziantep Lokantacılar, Baklavacılar Odası Başkanı Mehmet Bayrakçı, “Oda olarak, bakanlığımızın başlattığı kampanyaya destek veriyoruz. Yüzde 15 oranında baklava, pastane, lokantalarda indirim yapacağız.”

 

TRİKOTAJCILAR YÜZDE 20 İNDİRİM YAPTI

 

Gaziantep Trikotajcılar Odası Başkanı Reşit Durak, “Tüm esnaflarımız ile görüştük, yüzde 20-25 arasında ürünlerimizde indirime gideceğiz” dedi. Gaziantep Kahveciler Odası Başkanı Mustafa İsabeşe, “Bizde fiyat tarifemizi yeni almamıza rağmen yüzde 15 indirime gideceğiz. Diğer yandan kafelerle ilgili sıkıntılar var. Buralarda fiyatlar oldukça yüksek. Tarifenin çok üzerinde satış yapıyorlar” şeklinde konuştu.

MEHMET TORUN


Haber Merkezi
10.10.2018

Yorum yap

Diğer Haberler