“Bolu gibi Gaziantep'te bu şansı iyi değerlendirmeli”

“Bolu gibi Gaziantep'te bu şansı iyi değerlendirmeli”

Avrupa Şampiyon Kulüpler Açık Alan Kadın ve Erkek Hokey Şampiyonasına katılmak üzere Avrupa’ya gidecek olan Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü Kadın ve Erkek Hokey takımları ile Bolu Belediye Spor Kulübü Hokey takımlarının başarılı olacaklarına inandığını açıklayan Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan “ Avusturya, Slovenya ve Danimarka’da üç Türk hokey takımı Avrupa Şampiyonluğu için mücadele edecek. Avrupa’da hokey dışında Türkiye’yi temsil eden takım sporları maalesef yok. Şu an Avrupa’da Türkiye’yi temsil eden bu üç takımımızın ve bütün kulüplerimizin desteklenmesi gerekiyor” dedi.

 

Türkiye Hokey Federasyon Başkanı Sadık KARAKAN, yaptığı yazılı açıklamada, Avrupa Kulüpler Hokey şampiyonasında, Ülkemizi temsil edecek olan Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü Kadın ve Erkek Hokey takımları ile beraber Bolu Belediye Spor Kulübü Hokey takımlarına da üstün başarılar diledi. Başkan Karakan yaptığı yazılı açıklamada “Takımlarımız, Danimarka, Avusturya ve Slovenya’da ülkemizi temsil edecekler, hepsinden de başarı bekliyoruz. Artık ülkemizde Hokey üst düzeyde oynanıyor, dolayısıyla gerek Gaziantep gerek ise Bolu takımlarımız orada başarı elde edecek güçteler, teknik kadromuza ve sporcu kardeşlerimize güvenimiz tamdır” dedi.

Bu Kulüplere maddi manevi destek verilmelidir

Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü ve Bolu Belediyesi Hokey kulüp Başkan ve yöneticilerine de tebrik ederek teşekkür ettiğini ifade eden Türkiye Hokey Federasyon Başkanı Sadık KARAKAN “Her iki ilimizde de tüm STK’ların bu kulüplerimize maddi manevi destek vermeleri ve sponsor olmaları gerekir. Gaziantep ve Bolu Hokey ekipleri dışında yurtdışında ülkemizi temsil eden, yada edebilen başka bir spor branşı yoktur. Bolu Belediyesi bu fırsatı iyi değerlendirip, belediye olarak kulübe destek vermektedir, Aynı hassasiyeti Gaziantep Belediyeleri de göstermelidirler, çünkü Avrupa Hokey Federasyonuna üye en az Seksen ülkede bu oyunlar takip edilecek, bu şehirlerimizin adı sürekli internet sitelerinde ve sosyal medyada yer alacak, bundan daha güzel tanıtım mı olur. Her şeyi bir tarafa bırakalım Gaziantep Polisgücü Spor ve Bolu Belediye Spor hokey takımları bağımsızlığımızın timsali olan Türk bayrağımızı Avrupa’nın göbeğinde göğüslerini gere gere dalgalandıracak, Türk milletini temsil edecektir. Gazianteplilerin bu duruma karşı duyarsız kalmamasını ve takımlarını desteklemesini bekliyorum. Bolu Belediye Spor Kulübüyle Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü Başkan ve yöneticilerini kendi imkanlarıyla bu üç takımımızı Avrupa’ya taşıyor. Her iki takımımızın Başkan ve yönetim kurulu üyelerine ve sporculara üstlendikleri bu zorlu görevde başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

 


Haber Merkezi
16.05.2018

Yorum yap

Diğer Haberler