Bravo Bjarnason...

Gazişehir Gaziantep'in başarılı oyuncusu Elmar Bjarnason, İzlanda'da A Milli Takımımıza yapılan davranışı değerlendirdi
Bravo Bjarnason...

Gazişehir Gaziantep'in başarılı oyuncusu Elmar Bjarnason, İzlanda'da A Milli Takımımıza yapılan davranışı değerlendirdi ve "İzlanda halkı bir futbol maçı nedeniyle insanlara farklı davranılmasını onaylamaz" diyerek yaşananlara tepki göstererek büyük takdir topladı.

A Milli Takım kafilesi, EURO 2020 Grup Eleme maçı için gittiği İzlanda'da, havaalanında skandal bir muameleye maruz kaldı. Yaklaşık 2 saat boyunca havaalanında bekletilen futbolcular ve Milli Takım kafilesi, çantalarındaki kremlere kadar didik didik arandı. Ardından kendini bilmez bir kişinin, basın mensuplarına açıklama yaptığı sırada Emre Belözoğlu'na 'tuvalet fırçası' uzatması da bardağı taşıran son damla oldu.

ORAYA GELENLERİN TÜRK MİLLİ TAKIMI

OLDUKLARINI BİLMELERİ GEREKİYORDU

Yaşananların ardından, uzun süredir ülkemizde top koşturan ve son olarak Gazişehir Gaziantep FK formasıyla Süper Lig'e yükselen İzlandalı futbolcu Elmar Bjarnason ile konuştuk. Olaylara dair gözlemlerini dile getiren Bjarnason, şunları söyledi: "Bunun neden olduğunu bilmiyorum ancak bazı söylenenlere göre Konya havaalanı, İzlanda'da kayıtlı bir havaalanı değilmiş ve böyle bir zorunlu kontrol yapılması gerekmiş. Ancak ben buna inanmıyorum. Oraya gelenlerin Türk Milli Takımı futbolcuları olduğunu bilmeleri gerekiyordu. Eğer bu olay havaalanı kuralları ile alakalı bir şey değilse, İzlanda halkı bir futbol maçı nedeniyle insanlara farklı davranılmasını onaylamaz. Bu hiç adil olmaz ve hiç kimse tarafından hoş görülmeyecektir."

BU DAVRANIŞI KİMSE ONAYLAMAZ!

Elmar Bjarnason, bu davranışı kimsenin onaylamayacağını belirterek, "Birçok kişi o fırçalı adamın turist olduğunu söylüyor fakat eğer o bir İzlandalı ise, kesinlikle İzlanda'yı temsil etmiyor ve burada kimse o yaptığı hareketi onaylamıyor. Bu hiç saygılı bir davranış değil. İzlanda'da herkesin Türk insanına ve Türk Milli Takımı futbolcularına çok büyük saygı duyduğunu düşünüyorum. Umarım güzel bir maç olur ve son zamanlarda oynadıkları güzel futbolu oynamaya devam ederler. Ülkenizi ve Türk insanını çok seviyorum. Onlar bana ve aileme her zaman kendilerinden biriymiş gibi davrandı." BÜLTEN

 

 

 


Haber Merkezi
10.06.2019


Yorum yap

Diğer Haberler