Bu maçı kazanmalıydık

Bu maçı kazanmalıydık

Gaziantep Futbol Kulübü ile çıktığı 6 maçta sadece 5 puan toplayabilen ve Antalyaspor maçından alınan 1 puanın ardından konuşan teknik direktör Ricardo Sa Pinto, "Bu kadar pozisyona girdiğimiz maçı kazanmalıydık" ifadesini kullandı.

Pinto, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, maça iyi başladıklarını ve ilk 15 dakikada çok fazla pozisyona girdiklerini söyledi. İkinci yarıda da çok net pozisyonlar yakaladıklarını ancak değerlendiremediklerini belirten Portekizli teknik adam, kaçan 2 puana üzüldüklerini ifade etti.

BİR GOL ATABİLSEYDİK

Bu pozisyonlardan en az birini gole çevirebilseler maçın çok farklı sonuçlanabilecek bir mücadele olduğunu aktaran Pinto, şunları kaydetti:"O değerlendiremediğimiz pozisyonlardan sonra bir süre oyunun kontrolünü kaybettik. Devre arasında, defansif açıdan neler yapmamız gerektiğini oyuncularıma anlattım. Çünkü Orgill, özellikle savunmanın arkasına atılan toplarda zaman zaman bizi sıkıntıya soktu. Rakip hep bizim hatamızı bekledi."

GOL ATAMAYINCA KAZANAMAZSINIZ

Ricardo, sözlerini şöyle sürdürdü; "İkinci yarı daha kontrollü oynadık. İkinci yarı, top bizdeyken daha sabırlı oynayabilirdik ve son 20 metrede daha doğru kararlar almalıydık. Birçok kere kaleye geldik ama Kevin (Mirallas) ile bulduğumuz önemli pozisyonu gole çevirmeliydik. Bu kadar pozisyona girdiğimiz maçı kazanmalıydık. Oyuncularım kazanmayı çok istedi, mücadele etti ama tek eksik goldü. Gol atamayınca da kazanmazsınız. Futbolun doğasında bu var" diye konuştu. A.A


Haber Merkezi
22.02.2021


Yorum yap

Diğer Haberler