BU MESAJ ORTALIĞI KARIŞTIRDI

Ak Parti'de, il yönetiminin son uygulaması parti içinde çeşitli tartışmaları da beraberinde getirdi
BU MESAJ  ORTALIĞI  KARIŞTIRDI

Ak Parti'de, il yönetiminin son uygulaması parti içinde çeşitli tartışmaları da beraberinde getirdi. Teşkilat Başkanı Mehmet Haz, ilçe yönetim kurulu üyelerinin bulunduğu whatsapp grubuna, "Partilimiz olup, yerel seçimde başka partilere çalışan isimler varsa, belge ve bilgilerle bize iletmeleri gerekmektedir" yazdı. İl İcrasında da bazı isimlerin disiplinline sevk edilmeleri konusu görüşüldü.

Yerel seçim sonuçlarının ardından, Ak Parti Gaziantep teşkilatında hareketli günler yaşanıyor. Genel merkezin bir çok il de revizyona gideceği konuşulurken, bu iller arasında Gaziantep'in olup olmadığı merak konusu.

PARTİYİ KARIŞTIRDI

Gaziantep'in revizyon yapılacak iller arasında olup olmayacağı tartışılırken, geçen hafta yaşanan bir gelişme ortalığı karıştırdı. Edinilen bilgiye göre, Ak Parti il yönetimi, 31 Mart yerel seçimlerinde başka partilere ve adaylara çalıştığı iddia edilen isimler için disiplin yolunu başlatmak üzere harekete geçti.

İCRADA GÖRÜŞÜLDÜ

Ak Parti İl Yönetim Kurulunun geçtiğimiz hafta yaptığı toplantısının ardından gerçekleşen il icrasında, disiplin süreci ile ilgili konu görüşüldü. Bazı ilçe başkanlarının da bulunduğu bu toplantıda seçim üzerine değerlendirmeler yapıldı. İcra toplantısında, Ak Parti içerisinde bazı isimlerin 31 Mart yerel seçimlerinde diğer parti ve adaylara çalıştıkları konusunda görüş alışverişinde bulunulurken, bu konuda bazı isimlerin adı üzerinden tartışma yaşandı. Adı geçen isimlerle ilgili disiplin sürecinin başlatılması konusunda ise görüş ayrılıkları yaşandı.

 

WHATSAPP GRUBUNDA BİLGİ İSTENDİ

 

Toplantının ardından, Ak Parti Teşkilat Başkanı Mehmet Haz, ilçe başkanlarının bulunduğu whatsapp grubuna önemli bir mesaj gönderdi. Haz, mesajında yerel seçimlerde başka adaylara destek çalışması yapan Ak Partili isimlerle ilgili ellerinde bilgi ve belge bulunanların bunları iletmelerini talep etti. Mesajda parti aleyhine çalışma yapanlarla ilgili şahit, somut delil ve fotoğrafların rapora eklenmesi istenildi.

 

DİSİPLİN SÜRECİ BAŞLATILACAK

 

Bazı partilerle ilgili bilgi ve belgelerin istenmesi, icra da bu kişilerin isimlerinin zikredilerek gündeme getirilmesi, Ak Parti'yi karıştırdı. Parti yönetiminin bu kişileri disipline sevk etme hazırlığı yaptığı öğrenilirken, gelişmeler parti tabanında rahatsızlık yarattı. Ak Parti İl yönetimi kurulunun bütün gerçekleşecek olan toplantısında da bu konunun yeniden gündeme alınabileceği öğrenilirken, bu hafta içerisinde önemli gelişmelerin yaşanabileceği iddia ediliyor.

 

TOPARLANMA SÜRECİNE KATKI SAĞLAR MI?

 

Ak Parti il teşkilatının bu kararının, toparlanma sürecine ne kadar katkı sağlayacağı tartışılıyor. 2002 ruhuna dönmek isteyen Ak Parti'de, herkesin kucaklanmak ve yeniden o ruhu yakalaması yerine, bazı partililerle ilgili disiplin sürecinin başlatılacak olmasina, tabanın ne tepki vereceği merak konusu.

İŞTE O YAZIŞMA

DEĞERLİ BAŞKANLARIM...

YEREL SEÇİMLERDE PARTİMİZ ÜYESİ OLUP BAŞKA PARTİ ADAYLARINA ÇALIŞANLARI İL BAŞKANLIĞIMIZA BİR ÜST YAZIYLA VE PARTİMİZ ALEYHİNE YAPTIKLARI ÇALIŞMALARI FOTOĞRAF, ŞAHİT VE SOMUT DELİLLERLE BİR RAPOR HALİNDE YARIN SAAT 17.00'YE KADAR TEVFİK BEYE DOSYA HALİNDE BİLDİRELİM LÜTFEN. HAYIRLI AKŞAMLAR


Mehmet Demir
28.04.2019


Yorum yap

Diğer Haberler