BU SÖZLER OLAY YARATIR

Geçtiğimiz hafta sonu hayal kırıklığı ile sonuçlanan Ümit Özdağ’ın Gaziantep toplantısı, yeni partideki savaşı erken başlattı. Toplantıyı organize eden ve isminin açıklanmasını istemeyen bir partili...
BU SÖZLER OLAY YARATIR

Geçtiğimiz hafta sonu hayal kırıklığı ile sonuçlanan Ümit Özdağ’ın Gaziantep toplantısı, yeni partideki savaşı erken başlattı. Toplantıyı organize eden ve isminin açıklanmasını istemeyen bir partili, “Ümit Özdağ Gaziantep’te tutmaz. Son toplantı bu gerçeği ortaya çıkardı. Meral Akşener, Özdağ’ı Gaziantep’ten çekmeli” dedi.

MHP’den ayrıldıktan sonra bağımsız olarak yoluna devam eden ve Meral Akşener öncülüğünde kuralacak yeni partide görev alacak olan Prof. Dr. Ümit Özdağ, geçen hafta Gaziantep’te partililer ile bir araya geldi. Beklentileri karşılamayan toplantının yansıması ise ciddi oldu. Prof. Dr. Özdağ, Gaziantep’te etkili isimlerle gövde gösterisi yapmak istedi ama, davet edilen önemli isimlerin bir çoğu katılmadı. Ağırlığını MHP tabanında küskün olarak bilinenlerin oluşturduğu kalabalığı heyecansız görüntüsü dikkat çekti.

 

BENİM İÇİN GELDİLER

Toplantının hayal kırıklığı ile sonuçlanmasının ardından, organizasyonda yer alan önemli bir isim, gazetemize şok açıklamalar yaptı. Katılanların yüzde 90’ının kendi davetlisi olduğunu dile getiren partili, “Benim çevremde ne kadar partici varsa, hepsini getirdim. Ümit Özdağ’da herkesi aradı, davet etti ama, 100 kişi getiremedi. Oraya gelenlerin yüzde 90’ı benim için geldi” dedi.

 

BİZ HAVAALANINA KARŞILAMAYA GİTMEDİK

Partili, şok açıklamalarına devam ederek, “Havaalanında karşılama töreni var denildi, ama biz, Ümit Özdağ’ı karşılamaya havaalanına gitmedik. Az sayıda kişi karşılamış ve 20 araç ile konvoy yapmışlar. Bu toplantıyı aslında Ümit Özdağ ile değil, Meral Akşener’in vitrininde başka bir isim ile yapmalıydık. Çünkü, Ümit Özdağ Gaziantep’te tutmadı. Son toplantı bunu bir kez daha gösterdi. Bunun böyle olacağını biz biliyorduk. Sonunda herkes gördü, toplantı hüsran oldu. Hayal kırıklığı yaşadık. Bunun nedeni biz değil Ümit Özdağ’dır” şeklinde konuştu.

 

YANINDAKİ KİŞİLERİ TANIYAMADIK

Toplantının organizasyonunu ilk olarak kendilerinin yaptığını dile getiren partili, “Sonra Ümit Özdağ’a haber verdik. Ardından, Özdağ organizasyona kendisinin de dahil edilmesini istedi. Biz de kabul ettik. Biz davet edeceğimiz kişileri davet ettik, kendisi de etti. Kendisinin davet ettiği kişilerin çoğu gelmedi. Etrafında da tanımadığımız kişiler vardı. Bir kaç MHP’li dışında, ağırlığı DYP ve ANAP’tan olan kişiler. Kimse onları da tanımıyor” dedi.

 

AKŞENER’E RAPORU GÖNDERDİK

Yeni partinin Türkiye’yi kucaklayacağına inandığını söyleyen partili, Gaziantep’te bir an önce Ümit Özdağ’dan vazgeçilmesi gerektiğini vurguladı. Özdağ’ın Gaziantep’te partiye katkısı olmayacağını, tam tersine zarar vereceğini dile getiren partili, “Meral Akşener’e Gaziantep’teki toplantının raporunu gönderdik. Bu saatten sonra, Gaziantep’te yeni parti organizasyonunun Ümit Özdağ’a teslim edileceğini zannetmiyorum” diye konuştu.

 

MHP’DEN İSTİFALAR VAR

Kendisinin yıllarca MHP’de siyaset yaptığını ve Meral Akşener’e sonuna kadar destek verdiğini dile getiren partili, “İlk aşamada 400’e yakın üye MHP’den istifa ettiler. Hepsi benimle hareket ediyor. İstifa dilekçelerini resmi makamlara gönderdiler. Önümüzdeki süreçte çok daha fazla istifalar olacak” diyerek sözlerini tamamladı. Mehmet Demir


Mehmet Demir
12.09.2017

Yorum yap

Diğer Haberler