Büyükşehir’de Küçükcan’ın durumu konuşuldu

Akkent Mahallesi’nde bulunan cami inşaatında bulunan iskelenin çökmesi sonucu meydana gelen göçük altında kalan inşaat mühendisi Korkut Küçükcan’ı arama çalışmaları devam ediyor
Büyükşehir’de Küçükcan’ın durumu konuşuldu

Akkent Mahallesi’nde bulunan cami inşaatında bulunan iskelenin çökmesi sonucu meydana gelen göçük altında kalan inşaat mühendisi Korkut Küçükcan’ı arama çalışmaları devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı 2.Birleşim Toplantısında Korkut Küçükcan’ın durumu ve kurtarma çalışmaları konuşuldu.

Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı 2.Birleşim Toplantısı ve GASKİ Genel Kurulu 2019 Yılı Olağan Toplantısı 2.Birleşimi Büyükşehir Belediye Başkanvekili Osman Toprak Başkanlığında yapıldı. Toplantıda Akkent Mahallesi’nde bulunan cami inşaatında yer alan iskelenin çökmesi sonucu göçük altında kalan inşaat mühendisi Korkut Küçükcan’ı arama çalışmaları gündeme geldi.

“DUA EDİYORUZ”

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP meclis üyesi Beyhan Külekçi, “Şahinbey Belediyesi tarafından Akkent Mahallesi’nde yaptırılan cami inşaatının kubbe kısmının altında kurulan iskelenin çökmesi sonucu göçük altında kalan Doğru Yol Partisi Gaziantep İl Eski Başkanı Kemal Küçükcan’ın oğlu inşaat mühendisi Korkut Küçükcan’ın sağ olarak çıkarılması için dua ediyoruz. Olayın meydana gelmesindeki nedenler, mutlaka uzmanlar tarafından kamuoyu ile paylaşılacaktır, bizlerde bu konunun takipçisi olacağız. Temennimiz Korkut Küçükcan’ın sevenlerine ve ailesine kavuşmasıdır” dedi.

“ELİM BİR OLAY YAŞANDI”

Büyükşehir Belediyesi Ak Partili meclis üyesi Hakan Kurt, “Çok elim bir olay yaşandı, dualarımız ve niyazımız Korkut Beye sağ bir şekilde ulaşılmasıdır ve ailesine kavuşmasıdır” diye konuştu.

“KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR”

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Osman Toprak, “Korkut Küçükcan, inşallah sağ olarak enkaz altından kurtarılır. Tüm kurumlarımız seferber olmuş durumda, gerek yerel yönetimler, AFAD. Çöken iskelenin boşaltılarak, kurtarma çalışmaları devam etmektedir. Ailesine sabırlar diliyoruz” dedi.

 


Mehmet Torun
15.11.2019


Yorum yap

Diğer Haberler