CHP Gaziantep’te Celal Doğan sürprizi

Tuncay Özkan’la CHP’den ayrılıp HDP saflarına katılarak 7 Haziran 2015 seçimlerinde milletvekili seçilen Celal Doğan Taksim’deki Ceylan Intercontinental Otel’de bir araya geldi.
CHP Gaziantep’te  Celal Doğan sürprizi

CHP’nin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Celal Doğan mı oluyor? CHP’den ayrılıp HDP saflarına katılarak 7 Haziran 2015 seçimlerinde milletvekili seçilen Celal Doğan Taksim’deki Ceylan Intercontinental Otel’de CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ile bir araya geldi.

CHP’li Tuncay Özkan ile HDP’li Celal Doğan, Ceylan Intercontinental Otel’de ittifak pazarlığında görüntülendi.   HDP’yle yerel seçim ittifakı pazarlığı görevini üstlenen Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, CHP’den ayrılıp HDP’ye geçen Celal Doğan’la Taksim’deki Ceylan Intercontinental Otel’de bir araya geldi. Geçtiğimiz cuma akşamı otelin teras katındaki restoranda buluşan ikili ellerinde notlarla yoğun bir pazarlık trafiğinde görüntülendi. Celal Doğan’ın sık sık telefonla konuştuğu, Tuncay Özkan’ın ise notlar aldığı görüldü. 

TERAS KATINDA BULUŞMA

Tuncay Özkan’la CHP’den ayrılıp HDP saflarına katılarak 7 Haziran 2015 seçimlerinde milletvekili seçilen Celal Doğan Taksim’deki Ceylan Intercontinental Otel’de bir araya geldi. Geçtiğimiz cuma akşamı otelin teras katındaki lüks restoranda buluşan ikili, CHP’yle HDP arasında yerel seçimlerle ilgili ittifak pazarlıklarını konuştu. 

NOT VE TELEFON TRAFİĞİ 

Tuncay Özkan’la bir dönem Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Celal Doğan’ın yaklaşık 2 saat kaldıkları restoranda yoğun mesai harcadığı görüldü. Celal Doğan’ın sürekli telefonla konuştuğu, karşı taraftan gelen bilgileri Tuncay Özkan’a ilettiği belirlendi. Tuncay Özkan’ın da kucağındaki not kâğıtlarına sürekli notlar aldığı dikkati çekti.  İddialara göre Özkan, yerel seçimlerde Celal Doğan’a Gaziantep’ten aday olması için teklifte bulundu. Doğan’ın da bu teklife sıcak baktığı kaydedildi. Celal Doğan’ın CHP saflarına katılacağı ve yendien aday olacağı haftalardır Gaziantep kamuoyunu meşgul ediyordu.


Mehmet Torun
8.10.2018


Yorum yap

Diğer Haberler