CHP Gaziantep'te neler oluyor. CHP'nin adayı il başkanı ve milletvekillerine ateş püskürdü

CHP’nin Şahinbey adayından İl Başkanı ve milletvekillerine sert tepki
CHP Gaziantep'te neler oluyor. CHP'nin adayı il başkanı ve milletvekillerine ateş püskürdü

CHP Şahinbey Belediye Başkan Adayı gösterilip, daha sonra adaylığı parti tarafından geri çekilen Avukat Yılmaz Çelik, CHP’nin aday belirleme sürecinde büyük hatalar yaptığını savundu. Çelik, “Maalesef ki partimizin itibar kaybına sebebiyet veren bu süreçte esas sorumluluk şehrimizin milletvekillerinde ve atanmış il başkanımızdadır” dedi.

Konu hakkında yazılı açıklama yapan Yılmaz Çelik, “31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Gaziantep ilimizin Şahinbey ilçesinin belediye başkan adayı ve meclis üyesi adaylarının belirlenme sürecinde bu zamana değin partimizde görülmemiş şekilde hatalar yapılmıştır. Şahinbey belediye meclis üyelikleri belirleme sürecinde Gaziantep milletvekillerimiz ve atanmış il başkanımız tam yetkili olarak listeleri belirlemiş,  bu süreçte Şahinbey örgütünü dikkate almamıştır. Maalesef ki partimizin itibar kaybına sebebiyet veren bu süreçte esas sorumluluk şehrimizin milletvekillerinde ve atanmış il başkanımızdadır” ifadelerini kullandı.

DEVAM ETMEK İSTEDİM

Yaşanan süreci birebir anlatan Çelik, şöyle devam etti: “Şahinbey belediye meclis üyelikleri ve belediye başkan adayı listesinin Şahinbey İlçe Seçim Kurulu’na son verilme tarihi olan 19.02.2019 tarihinde saat 16.00 itibarıyla hala Şahinbey belediye başkan adayımız belirlenmemiş idi. Bu nedenle Şahinbey ilçemiz neredeyse adaysız kalacaktı. İlimiz milletvekilleri ve atanmış il başkanımızın istemleri ve ısrarları doğrultusunda bu duruma sessiz kalmayıp Şahinbey Belediye Başkan adayı olarak Şahinbey İlçe Seçim Kurulu’na ismimin verilmesine rıza gösterdim. Ancak ne yazık ki bir gün sonra şahsımın adaylığı tüm basına ve örgüte yansımışken adaylığımın geri çekilmesi istenildi. Şahsım olarak tabi ki de bunu kabul etmedim. Aynı gün saat 17.00’ da aralarında ilimiz milletvekillerinin de bulunduğu Gaziantep İl Yönetim Kurulu olağanüstü toplantı yaparak şahsımı da çağırdılar. Adaylığımın devam edip etmediği tarafıma soruldu, sorulan soruya cevabım adaylığımın devam ettiği ve hazır olduğum şeklinde oldu.”

KÖSE 1 OYLA KAZANDI

Şahinbey belediye başkan adaylığı konusunda parti içinde gizli oylama yapıldığını açıklayan Çelik, “ Şahinbey belediye başkan adaylığı listesi seçim kuruluna verilinceye kadar hiç bir şekilde adaylığı mevzubahis dahi olmayan diğer aday ile İl Yönetim Kurulu’nda gizli oylama yapıldı. Yapılan oylama sonucunda diğer aday arkadaşımız olan Muhittin Sait Köse bir(1) oy farkla, atanmış il başkanımızın ve ilimiz milletvekillerinin Şahinbey Belediye Başkan adayı odu. Bu süreçte de şahinbey örgütü hiçe sayılarak hiçbir görüş ve önerisi yine dikkate alınmadı, tabiki de bu süreçlerin yaşanmasında partimiz dışındaki unsurlarında payı olmuştur. Şahsımın Şahinbey Belediye Başkan adaylığından çekilmesi gibi bir durum söz konusu olmadığını bir kez daha belirtmekteyim. Partimizin şahsıma vermiş olduğu parti terbiyesi ile üst kurullarımızın kararını saygıyla karşılamaktayım. Süreç boyunca beni yalnız bırakmayan il ve ilçe yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma ,örgütümüze  ve desteklerini esirgemeyen Şahinbey halkına teşekkür ederim. Tüm bu yaşanan süreci kamuoyunun ve örgütümün bilgisine sunmayı gerekli gördüğüm için bu açıklamayı yapmış bulunmaktayım”  dedi.      MEHMET TORUN                                                                  


Mehmet Torun
21.02.2019

Etiketler

Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler