CHP’ye yeni yüzler

CHP Gaziantep’te aylardır yaşanan yönetim boşluğu ne zaman bitecek? Gaziantep’te herkes bu sorunun cevabını merak ediyor.
CHP’ye yeni yüzler

 CHP kaynaklarından edinilen bilgiye göre Genel Başkan Kılıçdaroğlu, sürecin birkaç ay daha sürmesini isterken, Gaziantep’teki partililer boşluğun bir an önce sonlanmasını, yeni il ve ilçe başkanlarının belirlenmesini talep ediyor. Kamuoyunda onlarca kişinin ismi başkanlık için konuşulurken, bu kişilerle resmi hiçbir görüşme ve temas olmadığı öğrenildi.

CHP Gaziantep’te aylardır boş kalan il ve ilçe başkanlarının belirlenmesi ne zaman gerçekleşecek? Edinilen bilgiye göre; CHP Gaziantep Milletvekilleri İrfan Kaplan ile Bayram Yılmazkaya, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile 26 Ocak’tan sonra bir görüşme gerçekleştirecek, bu görüşmeden sonra Kılıçdaroğlu’nun boş olan koltuklarla alakalı karar verecek.

KİMLERİN İSMİ KONUŞULUYOR?

İddialara göre CHP Genel Merkezi, başkan ve yönetim kadrosu için STK’lara yönelmiş durumda. Birçok STK başkanın ismi konuşulurken, başkanlara şu an için resmi bir teklifin yapılmadığı ve temasa geçilmediği öğrenildi. CHP’de il, ilçe başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği için, BARO Başkanı Bektaş Şarklı, Gaziantep Eczacı Odası Başkanı, Ecz. İrfan Demirci, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gökhan Çeliktürk, Eski Mimarlar Odası Gaziantep Şube Başkanı Özgür Girişken, İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Burkay Güçyetmez, İş Adamı Ahmet Bozgeyik’in isimleri konuşuluyor.

KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞME YAPILACAK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkezi Yürütme Kurulu kararıyla CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, 9 İlçe Başkanı, İl ve İlçe Yönetimleri görevden alınmıştı. Kentte şok etkisi yaratan kararın ardından geçen 3 aylık süreçte İl ve İlçe yönetimlerine atama yapılmazken, Ocak ayının son günlerinde İl ve ilçe yönetimlerine atama yapılması için görüşmelere başlanacağı öğrenildi.

GENÇ VE YIPRANMAMIŞ İSİMLER

CHP Genel Merkezinin aradan geçen üç aylık dönemde halen yeni yönetimleri belirlememesi partililerin tepkisine neden olurken, Genel Merkez’de çalışmaların titizlikle sürdürüldüğü öğrenildi. Artık atamaların yapılması gerektiğini savunan partililer, siyasetin boşluk kabul etmeyeceğini belirtiyor. Ancak Genel Merkez, sorunlara kökten çözüm için, aceleci davranmamakta kararlı. Gaziantep örgütü içerisinde kapsamlı bir araştırma yapan CHP Genel Merkezi’nin genç ve yıpranmamış isimlerle yeni bir yapılanmaya hazırlandığı belirtiliyor. Yönetim oluşumlarında hata yapmak istemeyen CHP Genel Merkezi, gelen tepkilere rağmen acele etmeden yönetime düşünülen isimleri tek tek değerlendiriyor.


Mehmet Torun
21.01.2021


Yorum yap

Diğer Haberler