Çözüm Cumhur İttifakı

MHP Gaziantep Milletvekili Aday Adayı Yeşim Banak, “Suriye iç savaşının ülkemize yansıyan olumsuz koşullardan kurtaracak ve huzura refaha zenginliğe ulaştıracak olan partimizin içinde bulunduğu Cumhur İttifakı’dır” dedi.
Çözüm Cumhur İttifakı

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimler öncesi MHP’den aday adayı olan isimler bir bir kamuoyunun önüne çıkıyor. MHP Gaziantep Milletvekili Aday Adayı Yeşim Banak, MHP İl Binasında düzenlediği basın toplantısıyla aday adaylığını kamuoyu ile paylaştı. Partilerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Banak, ilgiden memnun kaldı. 25 yıldır özel sektörde çalıştığını bunun yanı sıra MHP’de çeşitli görevlerde bulunduğunu ifade eden Yeşim Banak, 21 Mayıs’ta açıklanacak milletvekili listesinde olmasa bile seçim akşamına kadar adaymış gibi çalışacağını ifade etti.

SORUMLULUK ALMAYA HAZIRIM

24 Haziran seçimlerinin Türkiye için dönemeç noktası olduğunu kaydeden Yamak, 24 Haziran seçimlerinin ülkemiz için önemli bir dönemeç noktası olduğunu düşünüyorum. Ülkemin bekası için kaygı duyan her vatandaşın gerek seçmen sorumluluğunu gerekse görev verildiğinde milletin vekili seçilmek için elini taşın altına koymak sorumluluğunu yerine getirmek için çalışması gerektiğini düşünüyorum. Ben bir kadın olarak çocuklarımızın geleceği ülkemizin huzuru ve güvenliği için MHP çatısı altında  milletvekili olmak için sorumluluk almaya hazırım” diye konuştu.

Milli geleceğin rotasını çizen Cumhur İttifakı’dır.” diyen MHP Gaziantep Milletvekili Aday Adayı Yeşim Banak şöyle devam etti: “ 15 Temmuz hain darbe girişimiyle ülkemize diz çöktürmeye çalışanlar içte ve dışta başka tuzaklarla oyunlarını sürdürmektedir. Buna karşı partimizin içinde olduğu Cumhur İttifakı Ruhu tuzakları boşa çıkarmış.Oyunları bozmuştur. Genel  Başkanımız Devlet Bahçeli’nin dediği gibi ‘Milli geleceğin rotasını çizen Cumhur İttifakı’dır. Huzur, refah, istikra ve istikbal arayışlarına mihmandarlık ve rehberlik edecek yönetim yapısı da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’dir’. Millet birdir, o da Türk Milleti’dir. Türkiye’yi durdurmaya hiçbir odağın, hiçbir karanlık mahfilin nefesi yetmeyecektir.”

KAPI KAPI DOLAŞACAĞIM

25 yıldır özel sektörde çalıştığını  bunun yanı sıra MHP’de çeşitli görevlerde bulunduğunu ifade eden Yeşim Banak, 21 Mayıs’ta açıklanacak milletvekili listesinde olmasa bile seçim akşamına kadar adaymış gibi çalışacağını ifade etti. Banak, “ Bugün ülkemizin içinde bulunduğu koşullardan yanı başımızda Suriye iç savaşının ülkemize yansıyan olumsuz koşullardan kurtaracak ve huzura refaha zenginliğe ulaştıracak olan partimizin içinde bulunduğu Cumhur İttifakı’dır. Partimizden aday adayı olan tüm arkadaşlarımız MHP’nin üstlendiği sorumluluğun yükünü taşıyacak bilgi ve birikime sahiptir. Bize düşen görev verilsin veya verilemesin hepimiz bu ülkenin içinde bulunduğu durumun vahametinde kapı kapı dolaşarak her vatandaşa anlatmamız gerekir. Gıda mühendisi olarak yılladır özel sektörde çalışmaktayım. Dolayısıyla tarım ve gıda alanındaki sorunları ve çözüm önerilerini çok iyi biliyorum. Günümüzün en önemli sorunlarından biri güvenli gıda tüketimi. Eğer görev evrilirse ve seçilirsem milletin meclisinde uzmanlık alanım konusunda deneyimlerimi paylaşacağım” dedi.


Mehmet Torun
16.05.2018

Yorum yap

Diğer Haberler