Cumhur İttifakında işlem tamam

Cumhur İttifakı kapsamında Gaziantep görüşmeleri sona erdi
Cumhur İttifakında işlem tamam

Cumhur ittifakının Gaziantep anlaşması belli oldu. Cumhur İttifakı kapsamında Gaziantep görüşmeleri sona erdi. Ak Parti ve MHP kurmayları arasında yapılan görüşmeler neticesinde MHP, Büyükşehir dışında, Şehitkamil, Şahinbey, Nizip, Araban, Yavuzeli, İslahiye ve Nurdağı'nda aday çıkarmayacak, Ak parti adaylarına destek verecek. Ak Parti'de Oğuzeli ve Karkamış'tan aday çıkarmayacak MHP'nin adaylarını destekleyecek.

Cumhur ittifakının Gaziantep anlaşmasından sona gelindi ve Ak Parti ile MHP el sıkıştı. MHP adına Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Ak Parti adına ise Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki Gaziantep'i görüşmek üzere son defa bir araya gelindi.

MHP NİZİP’İ ALAMADI

MHP Milletvekili Muhittin Taşdoğan, Oğuzeli ve Nurdağı ilçelerinin MHP'ye verilmesini istedi. Diğer MHP Milletvekili Sermet Atay ise Oğuzeli dışında, Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerinden birinin veya Nizip'in MHP'ye verilmesi taleplerini Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz üzerinden iletildi. Şahinbey ve Şehitkamil ilçeleri pazarlık konusu dahil edilmedi. Nizip ilçesinin ise Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün memleketi olması münasebetiyle verilmesinin uygun olmadığı belirtildi.

ERDOĞAN PROTOKOLÜ İMZALADI

Sıkı pazarlıklar sonucunda; MHP'ye Oğuzeli ve Karkamış ilçelerinin verilmesi konusunda anlaşma sağlandı. Ak Parti ve MHP kurmaylarının mutabakatı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunuldu. Erdoğan, Oğuzeli ve Karkamış'ın MHP'ye verilmesini onayladı. Sona eren görüşmeler sonrasında MHP, Büyükşehir dışında, Şehitkamil, Şahinbey, Nizip, Araban, Yavuzeli, İslahiye ve Nurdağı'nda aday çıkarmayacak, Ak parti adaylarına destek verecek. Ak Parti'de Oğuzeli ve Karkamış'tan aday çıkarmayacak MHP'nin adaylarını destekleyecek.

MEHMET DEMİR


Haber Merkezi
10.01.2019


Yorum yap

Diğer Haberler