DEVA'da yeni istifalar

DEVA Partisi Araban İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinin partiden istifa ettiği öğrenildi.
DEVA'da yeni istifalar

 Geçtiğimiz hafta da DEVA Partisi Gaziantep İl Yönetiminden İl Başkan yardımcıları Adil Tabanıyastıoğlu, Suat Havcarcı, Bülent Kendirci ile Yönetim Kurulu Üyesi Erken Eren istifa etmişti. DEVA Partisi’nde art arda yaşanan istifalar şok etkisi yarattı.

Gaziantep’te siyasette hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu ve Gelecek Partisi Şahinbey İlçe Başkanı ve İlçe Yönetiminin görevden alınması ile başlayan furya DEVA Partisi’ne de sıçradı. Geçtiğimiz hafta DEVA Partisi Gaziantep İl Yönetiminden İl Başkan yardımcıları Adil Tabanıyastıoğlu, Suat Havcarcı, Bülent Kendirci ile Yönetim Kurulu Üyesi Erken Eren istifasının ardından bu hafta Araban İlçe Başkanı Mehmet Aslan ve İlçe Yöneticilerinin görevlerinden ve partisinden istifa ettikleri öğrenildi.

“İL YÖNETİMİNDE ÇOK BAŞLILIK VAR”

İstifa kararı hakkında açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Mehmet Aslan, "Başta çok heyecanlı bir katılımımız olmuştu. Güzel bir yönetim de oluşturduk ancak beklediğimiz rüzgâr bir türlü esmedi. Geleceğe yönelik bir heyecan yakalayamadık. İl yönetimiyle de anlaşmazlığımız oldu. Orada çok başlılık var. Sanki 10 tane il başkanı vardı. Tüm yönetim il başkanı gibi ama istifamızın asıl nedeni partide geleceğe ilişkin bir rüzgar, bir umut görememek" diye konuştu.

İSTİFASINI SOSYAL MEDYADAN DUYURDU!

Aslan sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi: "Gördüğüm lüzum gereği Araban Deva Partisi İlçe Başkanlığından ve parti üyeliğinden istifa ediyorum” ifadelerini kullandı.
DEVA Partisi’nde yaşanan istifa furyasının devamının gelip gelmeyeceği merak konusu oldu.


Barış Kaya
27.10.2021


Yorum yap

Diğer Haberler