DHMİ çalışıyor Gaziantep uçuyor

DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin bu yıl TEKNOFEST’e de ev sahipliği yapacak olan Gaziantep Havalimanı’nda incelemelerde bulundu.
DHMİ çalışıyor Gaziantep uçuyor

  Keskin inşaatın tamamlanmasıyla Gaziantep’in modern terminal binasına 16 uçağın aynı anda park edebileceği aporona, elektrikli araçların şarj olabileceği 2064 araç kapasiteli otoparka, 6 sabit körüğü olan yolcu ve çevre dostu bir havalimanına kavuşacağını vurguladı.

GAGEV TOPLANTISINDA KONUŞULDU

Hafta sonu Adalet Bakanı Abdulhamit  Gül, Gaziantep Havalimanı inşaatındaki son durum ile ilgili olarak Devlet Hava Meydanı İşletmeleri Genel Müdürü Hüseyin Keskin'i GAGEV toplantısında aramış Keskin'den inşaattaki son durum ile ilgili olarak bilgiler almıştı. Bakan Gül, TEKNOFEST 2020'nin yapılacağı Eylül ayından önce bitirilmesi talimatını vermişti.  Keskin'de, çalışmaların hızlandırıldığını, Eylül ayı öncesinde inşaatın bitirileceğini müjdelemişti.

KESKİN’DEN İNŞAAT HAKKINDA AÇIKLAMA

Hüseyin Keskin, cumartesi gerçekleşen görüşmenin ardından, hemen Gaziantep'e geldi. Gaziantep Havalimanı inşaat alanında incelemelerde bulunan Keskin, yüklenici firma yöneticilerine havaalanının eylül ayından önce hazır hale getirilmesi talimatını verdi. Konuya ilişkin olarak Hüseyin Keskin tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: “Gaziantep’e söz verdiğimiz gibi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda tamamlanmak üzere havalimanımızda devam eden çalışmaları inceledik. Özveriyle devam eden çalışmalar, Gaziantep’e TEKNOFEST2020’nin de çok yakışacağı bir havalimanını müjdeler nitelikteydi. Gaziantep, inşaatın tamamlanmasıyla modern terminal binasına, 16 uçağın aynı anda park edebileceği aprona, elektrikli araçların şarj olabileceği 2064 araç kapasiteli otoparka, 6 sabit körüğü olan yolcu ve çevre dostu bir havalimanına kavuşacak. DHMİ Çalışıyor, Türkiye Uçuyor!”

 


Mehmet Torun
22.01.2020


Yorum yap

Diğer Haberler