Doğru karar

Büyükşehir Gaziantepspor’un eski teknik direktörü Mehmet Polat, takımda yaşanan gelişmelerin kent adına mutluluk verici olduğunu söyledi.
Doğru karar

Büyükşehir Gaziantepspor’un eski teknik direktörü Mehmet Polat, takımda yaşanan gelişmelerin kent adına mutluluk verici olduğunu söyledi. Yönetim değişikliğinin doğru bir karar olduğunu savunan genç teknik adam, “İnşallah aynı duyarlılık ve sahip çıkma duygusu Gaziantepspor içinde olur” dedi.

 

Gaziantep’te son 1 hafta içinde gündem spora yoğunlaştı ve herkes 15 Haziran’da yapılacak Büyükşehir Gaziantepspor’un kongresi kilitlendi.  Başkanlığa Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu’nun gelmesine kesin gözüyle bakılırken, 15 Haziran’dan sonra kimlerin gideceği veya kimlerin geleceği merak konusu.

 

MEHMET POLAT PUSULA’YA KONUŞTU

 

Kulübe yakınlığı ile bilinen ve Büyükşehir Gaziantepspor’da teknik direktörlük yapmış yaşanan gelişmeleri PUSULA’ya değerlendirdi.  Mehmet Polat, Konukoğlu Ailesi’nin 17 yıl önce belediye devrettiği takımı yeniden almasının doğru bir karar olduğunu söyledi.

 

YAŞANAN GELİŞMELERDEN MUTLUYUM UMUTLUYUM

 

Mehmet Polat, “Büyükşehir Gaziantepspor’da teknik direktörlük yapmış biri olarak yaşanan gelişmelerden mutluyum. Takımın değişime ihtiyacı olduğunu düşünüyordum. Bu değişim oluyor.  Gaziantep adına kim elini taşın altına koyup bir şeyler yapıyorsa Allah ondan razı olsun. Gaziantep futbol anlamında bu yıl çok kötü günler geçirdi. Hepimiz üzüldük. Kentimizin köklü takımı olan Gaziantepspor maalesef bir alt lige düştü. Aslında sadece takım değil, şehir küme düştü. Büyükşehir Gaziantepspor’da son haftalarda gösterdi başarılı performansla ligde kaldı. Bir yandan Gaziantepspor’a üzülürken, diğer yandan Büyükşehir Gaziantepspor’un ligde kalmasına sevindik”

 

KONUKOĞLU’NUN OLDUĞU YERDE BAŞARI VARDIR

 

Acısıyla tatlısıyla, ligin tamamlandığını şimdi doğru karalarla doğru adımlar atılması gerektiğini savunan Mehmet Polat, Gaziantep’te son günlerde futbol adına yaşanan gelişmeleri şöyle değerlendirdi: “ Konukoğlu Ailesi eski takımına yeniden sahip çıkma kararı aldı. Konukoğlu Ailesi’nin olduğu yerde her zaman başarı vardır. Kurumsallık vardır. Bunu herkes böyle bilir. Ben inanıyorum ki Adil Konukoğlu Büyükşehir Gaziantepspor’un başına geçerse başarı kaçınılmaz olur. Zaten son günlerde basında ve sosyal medyada bunun böyle olduğu yazılıyor. Konukoğlu, takıma sahip çıkarak doğru bir karar almıştır. Kentte takıma sahiplenmiş durumda. Bu durum beni ziyadesiyle mutlu ediyor”

 

GAZİANTEPSOR BİR KENARA İTİLMEMELİ

 

Büyükşehir Gaziantepspor için yapılan birlik ve beraberliğin Gaziantepspor içinde yapılması gerektiği görüşünde olan Mehmet Polat, Gaziantepspor içinde şunları kaydetti: “Gaziantepspor kentimiz markasıdır. Bu sezon kötü günler geçirdi ve maalesef küme düştü. Kimse böyle olmasını istemezdi. Neyse artık olan oldu. Şimdi Gaziantepspor’a sahip çıkma zamanı Büyükşehir Gaziantepspor için gösterilen hassasiyet Gaziantepspor içinde gösterilmeli. Bu takım bir kenara itilmemeli.” 

 

İHTİYAÇ DUYULURSA HER TÜRLÜ GÖREVİ YAPAMAYA HAZIRIM

 

Büyükşehir Gaziantepspor’dan teklif gelmesi halinde takım ve şehir için elini taşın altına koymaya ve çalışmaya hazır olduğunu söyleyen Mehmet Polat, “Ben Gaziantep adına kim taş üstüne taş koyuyorsa ona teşekkür ederim. Ben Gaziantep’in yetiştirdiği bir futbolcu ve hocayım. Bize düşen ne gibi bir görev varsa yapamaya hazırız. Ben hiçbir zaman geldiğim yeri unutmadım. Her zaman önceliğim Gaziantep olmuştur. Para pul, hiçbir zaman önceliğim olmamıştır. Şayet Gaziantep’te bana ihtiyaç duyulursa her türlü görevi yapamaya hazırım” dedi.

 

GELECEĞİMİZ EMİN ELLERDE

 

Gaziantep’te futbol adına güzel gelişmelerin olacağının müjdesini veren Mehmet Polat, altyapılarda pırlanta gibi gençlerin yetiştiğini söyledi.  Büyükşehir Gaziantepspor’un alt yapısında Gaziantep futbolunun geleceğinin yıldızlarının olduğunu vurgulayan Mehmet Polat, bu anlamda mutlu ve gururlu olduğunu kaydetti.


Halil Şarklı
8.06.2017

Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler