Doğu Perinçek'ten Gaziantep'te Suriye açıklaması

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Gazantep'te ABD'nin başını çektiği emperyalistlerin Suriye'ye yönelik saldırısını değerlendiriyor
Doğu Perinçek'ten Gaziantep'te Suriye açıklaması

Gaziantep'te konuşan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ABD'nin Suriye'ye saldırısını sert dille eleştirdi. Perinçek'in hedefinde ABD-İngiltere-Fransa saldırısını alkışlayan AKP hükümeti vardı.

"Amerikan füzesini alkışlayan bir hükümeti kabul etmiyoruz" diyen Perinçek, "Komşuya saldırıyı alkışlamak bizim ahlakımızda var mı? Böyle bir Müslümanlık yok. Müslümanlara yapılan saldırıyı alkışlamanın neresi Müslümanlık!" dedi.

Perinçek, "Türkiye'nin müttefikleri Rusya'dır, Irak'tır, İran'dır. ABD füzesini alkışlayanlar yarın komşu ülke liderlerinin yüzüne nasıl bakacak. Haçlı saldırısını alkışlayan Erdoğan'ın Türk milletini yüzüne bakacak hali var mı?" sözleriyle hükümete yüklendi.

Perinçek'in açıklamasından satır başları:

Yeni bir dünya kuruluyor. Gaziantep'ten yeni bir dünya kurulduğunu ilan ediyoruz. Antep, yaratıcı, yeniliğe açık, üretim yapan bir kentimiz. Yeni dünyanın kuruluşunu bu sabah yaşadığımız olaylarla gördük. Yeni dünyanın kuruluşuna direnenler var. Eski dünyanın sahipleri, ABD'li emperyalistler yeni dünyadan hiç hoşlanmıyorlar. Yeni dünyada dolar saltanatı, ABD'nin efendiliği yok. ABD'nin saltanatı sona erdi, ve ABD pılını pırtını toplayarak Batı Asya'dan gitmeye hazırlanıyor... ABD füzelerinden kotkmuyoruz, Suriye de korkmuyor. Suriye'nin yanındayız. Kalplerimiz onlarla çarpıyor. ABD'nin bu saldırıları, çekip giderken yaptıkları sonuç alamayacakları saldırılardır. Bölge ülkelerinin boyun eğmesi mümkün değildir. Bölgede bir model kuruldu; Türkiye, İran, Rusya, Irak, Suriye elele verdi ABD'nin Irak'ta ikinci İsrail devletine izin vermedi. Şimdi Rusya ile Suriye'de silah arkadaşı oldu. ABD koridorunu yardı. ABD'nin bölgemizdeki teröristlerini Türk ordusu temizlemeye başladı. Hedef sınırda terörist bırakmamak. Bu ABD füzeleri hem prestij kurtarmak, hemde Türkiye'nin daha fazla ilerlemesini durdurmak, PYD'yi IŞİD'i korumak için atıldı.

Reklamdan sonra devam ediyor  

'ABD FÜZESİNİ ALKIŞLAYAN CUMHURBAŞKANI İSTEMİYORUZ'

ABD'nin Suriye saldırısı yalnız Suriye'yi değil Türkiye'yi de vuruyor. Bu füzelerin amacı Suriye'deki teröristlerin mevcut varlıklarını korumak. O nedenle Türk hükümetinin ABD füzelerinin Suriye'yi vurmasını memnuniyetle karşılaması Türkiye için utanç. ABD füzelerinin üzerinde oturan Cumhurbaşkanı istemiyoruz. Türkiye Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanlık koltuğunda oturur ABD füzelerinde oturmaz. ABD füzelerinden bu derece memnuniyet duyan bir hükümeti Türkiye'nin kaldırması mümkü değil. Çünkü Türkiye'nin düşmanları belli. Türkiye'ye yönelik tehditler belli. Türkiye ABD tarafından tehdit ediliyor, bunu bilmeyen bir kişi bile yok. ABD, 5 bin TIR silahı PKK/YPG'ye gönderdi. Şimdi Tayyip Erdoğan, ABD'nin Suriye'ye saldırmasından memnun olduğunu söylüyor.

15 gün önce Ruhani ile Putin ile elele vereceksin. Çok doğru, bölgenin güvenliğe kavuşması için Astana süreci çok doğru.

'TÜRKİYE'NİN GÜVENLİK SORUNU'

ABD füzesini alkışlayan bir hükümeti kabul etmiyoruz, Türkiye bunu sırtında taşımayacak. Türkiye'nin güvenliği ve ekonomisi bakımından çok tehlikeli. Türkiye'nin ahlakı, erdemleri, komşuluk hukuku hepsini çiğneyen bir tutuk. Komşuya saldırıyı alkışlayan kimdir? Bizim ahlakımızda komşuya yapılan eşkıya saldırısını alkışlamak var mı? Vart mı dünya insanlığının ahlakında böyle birşey.

'MÜSLÜMAN MAZLUMLARA SALDIRIYI ALKIŞLAR MI?'

İslam'da Müslümanlara yönelen saldırıyı alkışlamak var mı? Tayyip Erdoğanlar ABD'nin İsrail'in yanında. Siyonist İsrail vuruyor Erdoğanlar alkışlıyor. Kudüs eylemleri yalanmış. Müslüman olduğunuzu emperyalistler Müslümanlara saldırdığında gösterirsin. Müslümanlara saldırıyı destekleyen Müslüman nerede görülmüştür.


Haber Merkezi
14.04.2018

Yorum yap

Diğer Haberler