Elektrikli Süpürge

Elektrikli Süpürge

Ev ve işyerlerinde oldukça faydalı ve temizliğin baş aktörü olan elektrikli süpürgeler olmasa ne olurdu hiç düşünmek istemeyiz. Daha önceleri el süpürgeleriyle temizlik yapılmakta ve yerdeki tozlar havada uçuşmaktaydı. Hortumu sayesinde yerlerdeki çöp ve tozu içine hapseden bu mucize cihazlar 1800’lü yılların sonları ve 1900’lerin başlarında icat edilmişlerdir. Elektrikli süpürgelerin ilkleri madenle çalışmaktaydı ve çok zor taşınmaktaydı. Eski olan modellerin emiş gücü fazla olmasının yanı sıra, çok yüksek sesle çalışmaktaydı. Zamanla yüksek ses özelliği daha sessiz hale getirilerek oldukça kullanışlı hale getirilmiştir.

Elektrikli Süpürge Modelleri

Çeşitli modelleri olan elektrikli süpürgeler, her zevke hitap etmektedir. Yerden az yüksek olanlar, toz torbalılar, kazanlılar, sanayi tipi olanlar, tozu suya çekenler, halı yıkama özelliği olanlar, kablosuz ve rengarenk olanlar mevcuttur. Teknolojinin ilerlemesiyle tüketicinin isteğine göre yeni ve farklı modeller üretilmektedir.

Elektrikli Süpürge Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir çok firmanın elektrikli süpürge modelleri mevcuttur. Süpürge alacağımız zaman, emiş gücü en önemli ayrıntıdır. Tip olarak en çok yere yatık olanları tercih edilmektedir. Sulu ya da toz torbasız modeller, toz torbalı olanlara göre daha ekonomiktir. Çalışırken daha az ses çıkaranlar tercih edilmelidir. toz tutma bölümü geniş olmalı ve temizlenmesi kolay olmalıdır. Elektrikli süpürge ürününün motoru küçük ve güçlü olmalıdır. Aparatları evcil hayvan varsa, ince tüyleri de alabilecek şekilde tasarlanmış olmalıdır. Ufak olması ve fazla yer kaplamaması da önemlidir. Yeni model elektrik süpürgelerini https://www.fakirshop.com.tr/supurgeler sayfasında bulabilirsiniz.


Haber Merkezi
29.01.2020


Yorum yap

Diğer Haberler