En çok vefasızlık üzdü

Cahit Nakıboğlu, cezaevinden çıktıktan sonra ilk kez PUSULA’ya konuştu…
En çok vefasızlık üzdü

Yaklaşık 2 ay önce cezaevinden tahliye edilen Cahit Nakıboğlu, Gaziantep aşığı bir kişiyken, 2.5 yılda Gaziantep’in gerçek yüzünü gördüğünü açıkladı. “Bu süreçte beni en çok vefasızlık üzdü. Eski dostlarım, arkadaşlarım tahliye olduktan sonra bile ziyaretime gelmedi” diyen Nakıboğlu, “Torunlarım ve ben, baktık insandan dost olmuyor, her birimiz dost olarak birer kedi aldık” dedi.

Naksan Holding’in eski Yönetim Kurulu Başkanı ve Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi eski Başkanı Cahit Nakıboğlu, tahliye olduktan sonra PUSULA’ya çok önemli açıklamalar yaptı.

2 AY SONRA YİNE ADLİYE’DE

Cahit Nakıboğlu, 8 Kasım 2018 tarihinde tahliye edildikten sonra, 15 gün boyunca Medical Park Gaziantep Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştı. Yaklaşık 2 aylık aranın ardından, dün vergi usül kanuna muhalefet suçlamasıyla açılan dava nedeniyle Gaziantep Adliyesi’nin yolunu tutan Cahit Nakıboğlu, burada Yazı İşleri Müdürümüz Mehmet Demir’e konuştu. Nakıboğlu, yaşadıklarını ve üzüntülerini anlattı.

KUMPAS KURULDU 

Kendisinin FETÖ’cü olmadığını söyleyen Nakıboğlu, “Biz FETÖ’nün para kasasıysak, şirketimizin milyonlarca borcu varken, neden banka banka dolaşıp kredi peşine düştük. Neden bankalara o kadar borçlandık. Madem bu şirket FETÖ’nün, biz binlerce kişiyi ev sahibi yaparken, FETÖ bize demez mi, “Kimin evini kime veriyorsun” diye hesap sormaz mı? Ben hala iddia ediyorum. Bize bir kumpas kuruldu. Bu kumpası kuranlar kimler bilmiyorum ama, eninde sonunda aklanacağım” dedi.

FETÖ BANA BİLE TUZAK KURDU

Mehmet Kocatürk’ü 2012 yılında odasından kovduğunu anlatan Nakıboğlu, “GAÜN seçimlerinde aday çıkardıklarını öğrenince, ‘Sizin ne işiniz var bu işlerle” deyip Kocatürk’ü odadan kovdum. Bunun şahitleri var. Ayrıca, GTO Seçimlerinde bunlar beni seçtirmemek için uğraştılar. Ben bunlara karşı Mehmet Aslan’ı destekledim. Benim FETÖ’cülüğü mü, kim nerede görmüş, çıksın anlatsın?” diye konuştu.

DOKTORLAR AMELİYAT ETMİYOR 

Kendisinin ameliyat olması gerektiğini, doktorların risk almamak için ameliyatı ertelediğini vurgulayan Nakıboğlu, “Gaziantep’te ameliyatı yapacak doktor bulamadık. Son olarak, benim ilk by-passımı yapan doktoru Gaziantep’e getirdik. O’da kesin ameliyat olmam gerektiğini söyledi ama, hem ekipmanı, hem ekibi, hem teçhizatı burada değil. Ameliyatın İstanbul’da olması gerektiğini söylüyor. İl dışı çıkış yasağım olduğu için gidemiyorum. Mahkemenin bu konuda izin vermesini bekleyeceğim. Cezaevinde çok zor günler geçirdim. Geceleri yatarken, birileri mutlaka yatağım başında nöbet tutuyordu. Kaç kez bayıldım, sayısını unuttum. Şu anda bile halen bayıldığım oluyor” şeklinde konuştu.

GAZİANTEP ÇOK VEFASIZMIŞ…

Nakıboğlu, 2.5 yıl çok zor günler geçirdiğini ve bu dönemde kimsenin kendisinin yanında durmadığını belirtti. “İnsan dostlarını zor günde yanında görmek istiyor” diyen Nakıboğlu, “Babamın cenazesindeki vefasızlığı duydum. Daha da ötesi, ben cezaevinden çıktım, hani nerede dost bildiklerim, arkadaşlarım, Gaziantep için kafa kafaya verdiklerim. Hiçbiri geçmiş olsuna gelmedi. Hepsi gelir diye bekledim. İnsan dostlarından, arkadaşlarından, sevdiklerinden bunu bekliyor ama, hayal kırıklığı yaşadım. Kimse gelmedi. Gaziantep’in ne kadar vefasız bir kent olduğunu böylece öğrendim. Ben, İstanbul’da okurken, Gaziantep’e aşık olmuş bir adamdım. Memleketimi ölecek kadar seviyordum. Ama, şimdi Gaziantep için diyecek hiç bir sözüm yok. Vefa gerçekten İstanbul’da bir semt adıymış” dedi. 

AİLEMİN TEK DOSTU KEDİLER

Kendisi gibi ailesinin de bu süreçte çok zorluk yaşadığını, dışarıda kaldığında yaşananların yeni öğrendiğini dile getiren Nakıboğlu, “Çocuklarımı, torunlarımı, ailemi her yerden dışlamışlar. Nakıboğlu diye tedavi etmeyen doktorlar bile olmuş. Hepsine yüz çevirerek bakmışlar. Onlar da, baktılar insandan dost olmuyor, hepsi kendilerine birer kedi almış, onları dost etmişler. Şimdi torunlarımın en iyi dostları kedileri” diye konuştu.

ANTEP KARASI ÇALDILAR

Cezaevindeyken kulaklarına farklı farklı dedikoduların geldiğini de sözlerine ekleyen Nakıboğlu, “Cahit Nakıboğlu cezaevini Royal Halılar ile donatmış, özel terzisini, aşçısını getirmiş, keyf sürüyor demişler. Hatta, ne cezaevindesi, evinde yatıyor diyenler olmuş. Bir gün, oğlum Taner’in ABD’ye üç saatte giden özel falcon jeti olduğu dedikodusu bile söylendi. Neler yaşadığımızı Allah biliyor. Hiçbirine kulak asmadık. Çünkü hepsi Antep Karası. Şimdi, adaletin tecelli etmesini beklemekten başka çaremiz yok” dedi. Mehmet Demir


Mehmet Demir
7.01.2019


Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler