En iyi rektör sözü

En iyi rektör sözü

Gaziantep Üniversitesi GAÜN Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Arif Özaydın, görevi selefi teslim altı.  Rektör Prof. Dr. Özaydın, “Gaziantep Üniversitesi başarılı bir üniversite. Biz de başarılı üniversiteyi bir tık üste çıkaracağız. Elimden gelen en iyi rektör olmaya söz veriyorum.  Kimsenin kişisel haklarıyla uğraşmayacağız. Yaşadığımız kent ana kent olmuştur. Üniversitemizi ana kent üniversitesi yapmak istiyorum.” dedi 

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, rektörlük görevine atanması nedeniyle kendisine kutlama çiçeği gönderilmemesini, bunların bedelinin Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı’na bağışlanması çağrısında bulundu. Rektör Özaydın, “Çiçek göndermek isteyen dost ve arkadaşlarımın, çiçek göndermek yerine, paralarını Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı’na bağışlamalarından mutlu olurum” dedi.

 ÜNİVERSİTEYİ BİR TIK ÜSTE ÇIKARACAĞIZ

Rektör Prof. Dr. Arif Özaydı, Gaziantep Üniversitesi’nin başarılı bir üniversite olduğunu belirttiği konuşmasında şöyle dedi: “Sizden aldığım bu başarılı üniversiteyi, bir tık üste çıkartmak adına desteklerinizi esirgememenizi istiyorum.  Üniversitemiz başarılı. Elimden gelen en iyi rektör olmaya söz veriyorum.  Kimsenin kişisel haklarıyla uğraşmayacağız. Burası barış ortamı zaten. Yaşadığımız kent ana kent olmuştur. Üniversitemizi ana kent üniversitesi yapmak istiyorum.  Şam Bölgesi, Şam’dan ibaret değildir, Adıyaman’ı, Şanlıurfa’yı, Kahramanmaraş’ıyla geniş bir havzadır. Bu havzada lider bir üniversite yapmayı birlikte başaracağımızı düşünüyorum.  Desteklerini yine isteyeceğim.  Hocamızın bundan sonraki akademik hayatında başarılar dilerim. Her zaman yanındayım.”

 

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şehmus Demir, Prof. Dr. Avni Gökalp, Prof. Dr. Metin Bedir’in yanısıra, Genel Sekreter Doç. Dr. Ayhan Doğan ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Necip Fazıl Yılmaz’ın da katıldığı görev devir – teslimi sırasında halef-selef rektörler birbirlerine çiçek takdim etti.

 

 


Mehmet Torun
25.09.2020

Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler