Erdemli Okçulara Milli Takım Daveti

Samsun’da gerçekleşen okçuluk şampiyonasında Erdem Koleji sporcuları ilk sekize girerek Milli Takım Teknik Gelişim Kampı’na davet edildi
Erdemli Okçulara Milli Takım Daveti

Samsun’da gerçekleşen okçuluk şampiyonasında Erdem Koleji sporcuları ilk sekize girerek Milli Takım Teknik Gelişim Kampı’na davet edildi.

Samsun’da gerçekleşen Minikler Türkiye Şampiyonasında heyecan yüksekti. Şampiyona, birçok şehirden sporcuların kıyasıya mücadelesine sahne oldu. Gaziantep’i temsil eden tek kulüp olan Gaziantep Okçuluk Kulübü bünyesinde yer alan Erdem Koleji öğrencileri Nisa Sarıca ve Teoman Turaç, 22 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak olan Milli Takım Teknik Gelişim Kampı’na davet edildi.

Nisa Sarıca sıralama atışlarında 4. olup eleme atışlarında ilk 8’e girerek ve Teoman Turaç sıralama atışlarında 6. Olup eleme atışlarında ilk 8’e girerek büyük bir başarı elde etti. Onların bu başarıları, Milli Takıma davet edilmelerinde büyük rol oynadı.

Okçuluk Kulübüne kapılarını açarak bu sporun Gaziantep’te bu kadar ilgi görmesine ve büyümesine vesile olmaktan onur duyduklarını dile getiren Erdem Koleji Genel Müdürü Mehmet Örfi Sönmez, “Bir ata sporu olan okçuluğun günümüzde hızlı bir şekilde gelişmesi ve küçük yaştan itibaren şampiyonalar düzenlenmesi bizi mutlu ediyor. Öğrencilerin hem bedensel hem zihinsel gelişimi için büyük rol oynayan okçuluk sporunda başarılı olup Milli Takım’dan davet alan öğrencilerimizi yürekten kutluyorum” dedi.


Haber Merkezi
11.02.2019


Yorum yap

Diğer Haberler