Evlilik okulu’ndan 71 çift daha sertifikalarını aldı

Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen Evlilik Okulu’ndaki eğitimlere katılan evli ve yeni evlenen 71 çift, düzenlenen törenle sertifikalarını ve çamaşır makinalarını aldı.
Evlilik okulu’ndan 71 çift daha sertifikalarını aldı

Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen Evlilik Okulu’ndaki eğitimlere katılan evli ve yeni evlenen 71 çift, düzenlenen törenle sertifikalarını ve çamaşır makinalarını aldı.

Şahinbey Belediyesi, 2009 yılında başlattığı projeyi Gaziantep İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Şahinbey Rehberlik Araştırma Merkezi ile bilirlikte yürütüyor. Şahinbey Belediyesi Nikah Salonu’nda düzenlenen sertifika törenine Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, Kişisel Gelişim Uzmanı Münir Arıkan, Başkan Yardımcıları, Kurum Müdürleri ve kursiyerler katıldı.

AKRABA BAĞLILIĞINA ÖNEM VERMELİYİZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Evlilik Okulu’nu önemsediğini ve 2009 yılında başlatılan projenin patentinin Şahinbey Belediyesi’ne ait olduğuna dikkati çekerek, “Evlenmek Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in güzel bir sünneti. Ümmetin devamı, dünya ve ahiret saadeti için şart olan bir durum. Bekarlarımıza biran önce evlenmeyi ve bol çocuk tavsiye ediyoruz. Akrabalığın oluşması çocuklarımıza bağlı” dedi.

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, Ramazan Ayı’nın önemine dikkati çekerek, “Ramazan Ayı’nda iyiliklerimizi ve hayırlarımızı arttıralım. Şahinbey Belediyesi olarak bu konuda hazırlıklarımız yaptık. Şehreküstü Konakları’nda her gün vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz” dedi.

 

BAŞINIZA BİR HAL GELİNCE EŞİNİZE KOŞUN

Evlilik Okulu’na konuk olan Kişisel Gelişim Uzmanı Münir Arıkan, Evliliğin İslam dinindeki yerini anlatarak, “Dinimizin ilk sünneti, Hira Mağarası’nda oku emrinden sonra evine giden Peygamberimize, Hatice annemiz ‘Korkma sen hak Peygambersin çünkü sen akrabaya gidersin” bu sözün altı dayanağı var. Yolda Kalmışa yardım etmek, güçsüzün işini görmek, misafire ikramda bulunmakla alakalı dayanakları bulunuyor. Yaradanı, eşinizi,  kendinizi ve çocuğunuzu seviyorsanız?  Akraba ziyaretlerinizi yapın. Çünkü Deliliğin tedavisi akraba ziyaretleridir. Gelelim İslam Dinin ilk sünnetine Peygamber Efendimizin (S.A.V) Peygamberliği tescillendikten sonra yaptığı ilk şey doğru eşine koşmasıdır. Yani Peygamber Efendimiz (S.A.V) dinimizin erkeklerine ‘Başınıza bir hal gelince doğru eşinize koşun’ diyor. Peygamber Efendimizin (S.A.V) ümmetinin kadınları içinde ikinci bir sünneti bulunmaktadır. Peygamber Efendimiz (S.A.V) ‘Eşinizin başına bir hal gelip eve geldiğinde her ne olursa olsun onu ilk tasdik eden siz olun’ diyor. Aile kalesini sağlam tuttuğumuzda gönlü güzel müminler olarak, çocuklarımızı çok güzel bir şekilde yetiştireceğiz” dedi.

Şahinbey İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, evlilik okuluna katılan çiftlere evliliğin önemini ve Ramazan Ayı’nda dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler verdi.

Şahinbey Belediyesi’nin 2011 yılında başlattığı Evlilik Okulu ve aile içi eğitim projesinden bu güne kadar 23.333 kişi faydalandı.

 


Haber Merkezi
16.05.2018

Yorum yap

Diğer Haberler