Fatma Şahin başköşeye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 büyükşehir belediye başkanını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti
Fatma Şahin başköşeye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 büyükşehir belediye başkanını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti. Belediye başkanları ile tek tek tokalaşan Erdoğan, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile yan yana oturdu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Büyükşehir Belediye Başkanları Toplantısı'nda baş köşede yer aldı. Salona giriş yapan Erdoğan, toplantıya katılan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile tokalaştı ve Şahin ile yan yana oturdu.

Toplantı hakkında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Bugün Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Büyükşehir Belediye Başkanları toplantısına katıldım. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ıın hitaplarını dinledik, Büyükşehir Belediye Başkanlarımızla istişarelerde bulunduk” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Büyükşehir Belediye Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Başkan Erdoğan yaptığı konuşmada işten çıkarmalar için uyarıda bulunarak, "Yüzlerce binlerce kişinin ekmeğiyle oynanması ne hakka ne hukuka ne de insanlığa sığar." dedi.

Erdoğan, “Şu hususun altını özellikle çizmek istiyorum. Eskiler el işler dil övünür derler. Hepimizin bulunduğu yerler polemik siyaseti değil eser siyaseti üretme makamlarıdır. Çalışmadan, eser vermeden yapılan siyaset şehirlerimize ve insanlarımıza vakit kaybettirmekten ülkemizin imkanlarını heba etmekten başka bir işe yaramaz. Belediye başkanlarının görevi şehirlerine en kalıcı hizmetleri getirmek için çalışmaktır.Medyada her gün çeşitli şehirlerimizdeki belediyelerle ilgili sendika değiştirme baskısından, işten atmaya pek çok vicdan yaralayıcı habere rastlıyoruz. Kağıt üzerinde bir toplam olarak önünüze gelen personel sayısındaki her rakam bir insana, ve daha geniş bir hayata tekabül ediyor. Belediye başkanlarının kurumlarını yönetme tasarrufu, ekmek parasını kazanma peşindeki çalışanların hayatlarını alt üst edecekleri anlamına gelmiyor. Kapının önüne konan, yuvaları başlarına yıkılan insanların ahı üzerine ne siyaset ne hizmet bina edilebilir. Şayet varsa birkaç kötü örnek bahane edilerek yüzlerce binlerce kişinin ekmeğiyle oynanması ne hakka ne hukuka ne de insanlığa sığar” ifadelerini kullandı.

 

 


Mehmet Torun
11.09.2019


Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler