FETÖ İMAMI A PROTOKOLDE

13 Ağustos 2016: Gaziantep Valiliği, FETÖ'nün esnaf imamı Mehmet Haskaya'nın gözaltına alındığını açıklıyor.
FETÖ İMAMI A PROTOKOLDE

13 Ağustos 2016: Gaziantep Valiliği, FETÖ'nün esnaf imamı Mehmet Haskaya'nın gözaltına alındığını açıklıyor.

 

14 Şubat 2018: Mehmet Haskaya, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ve A protokolle birlikte fuar açılışında kurdela kesiyor...

 

 

FETÖ/PDY'nin yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınan ve Gaziantep Valiliği tarafından esnaf imamı olarak kamuoyuna tanıtılan Penye, Konfeksiyon ve İmalat Hazır Giyim Derneği (PENKON) Başkanı Mehmet Haskaya’nın protokol üyeleriyle kurdele kesmesi dikkat çekti. Son olarak Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’inde katıldığı 7. Penye, Tekstil ve Teknolojileri Fuarı’nda açılış kurdelesini kesen Haskaya’nın devletin A protokolüyle beraber poz vermesi büyük tepki topladı.

 

 

3 AĞUSTOS'TA GÖZALTINA ALINDI

Gaziantep’te FETÖ ile mücadele tüm hızıyla sürerken,  son yaşananlar şaşkınlık yarattı. Askeri darbe girişiminin ardından 3 Ağustos 2016 yılında yapılan operasyonla aralarında esnaf imamı Mehmet Haskaya, adliye imamı Hikmet Bozgeyik, memurlar ve mali işler imamı Ömer Bereket, yabancı uyruklu öğrenciler imamı Bilal Öztürk, istihbarat imamı Mesut Hançerkıran,  bölge eğitim müfettişleri imamı Cem Şemsettin Ekinci, üniversite ve sağlıktan sorumlu imam Ramazan Saygıcı ile milli eğitimden sorumlu imam Ahmet Tunç ile beraber gözaltına alınmıştı.  8 il imamından örgütün adliye, memurlar, yabancı öğrenciler, bölge eğitim müfettişleri, üniversite ve sağlık ile milli eğitimden sorumlu 6 imamı tutuklanmıştı. İstihbarat imamı Mesut Hançerkıran ile esnaf imamı Mehmet Haskaya adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. 

VALİLİK “ESNAF İMAMI” DEDİ

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde yapılan sorgulamasının ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden istihbarat imamı Mesut Hançerkıran ile esnaf imamı Mehmet Haskaya adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, diğer 6 il imamı ise tutuklanarak cezaevine konulmuştu.  Gaziantep Valiliği'nden de konuya ilişkin yapılan açıklamada, terör örgütü FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturmaların devam ettiği belirtilerek şöyle denilmişti: "15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY (Fethullahçı Terör Örgütü-Paralel Devlet Yapılanması) silahlı terör örgütü mensuplarınca, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs suçlarından, ilimizde Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmalar devam etmektedir. Bu kapsamda, milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Gaziantep İl yapılanmasına yönelik Gaziantep merkezli yapılan eş zamanlı operasyonlarda; gözaltına alınarak adli makamlara sevk edilen şüphelilerden Mesut Hançerkıran ve Mehmet Haskaya isimli şahıslar adli kontrol kararı ile salıverilmiş, Hikmet Bozgeyik, Ömer Bereket, Bilal Öztürk, Cem Şemsettin Ekinci, Ramazan Saygıcı ve Ahmet Tunç isimli şahıslar tutuklanarak cezaevine teslim edilmişlerdir."

PROTOKOLDE NASIL YER ALIYOR?

Adli kontrol. ile serbest bırakılan ve Gaziantep Valiliği’ne göre esnaf imamı olan Penye, Konfeksiyon ve İmalat Hazır Giyim Derneği (PENKON) Başkanı Mehmet Haskaya’nın protokol üyeleriyle açılışlara katılması kent kamuoyunda tepkiyle karşılanıyor. Son olarak Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, belediye başkanları ve kentin A Protokolü'nün hazır bulunduğu PENTEX 2018 Fuarı'nda Haskaya, kurdela kesti. Mehmet Haskaya’nın protokolde nasıl yer aldığı merak ediliyor.


Haber Merkezi
18.02.2018

Yorum yap

Diğer Haberler