Fındıklı baklava önerisi

Fındıklı baklava önerisi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Gaziantepli baklavacılara “Fıstıklı Baklava yerine Fındıklı Baklava yapın” önerisinde bulundu. Gaziantepli baklavacıların Bakan Fakıbaba’nın önerisine nasıl bir cevap vereceği merak konusu oldu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, fiyatı rekora doğru giden Antep Fıstığı'yla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. AK Parti Gaziantep İl Binası'nı ziyaret eden Fakıbaba, fındıklı baklava önerisinde bulundu. 

Fıstıkla ilgili sorular sorulara cevap veren Fakıbaba, "Elimizde 100 ton fındık var. Bu ne kadar güzel bir şey. Baklavacı arkadaşlar diyor ki onlar bu lezzete alışmışlar. Onlara da saygı duyuyorum. Yalnız fıstıklı baklava fiyatı 60 ise cevizin fiyatı 50 olur. Fındıkta 40 olur. Yani eğer ben çocuğuma baklava götüreceksem, mutlaka cevizli götürmek zorunda mıyım? Üretici arkadaşlarım özellikle çeşitlilik yaptırın.  Bir de bir yere gidiyorsunuz önünüze tatlı geliyor. Yav sanki üç porsiyonluk tatlı gelmiş. Güzel kardeşim benim yiyeceğim ya 1 tane ya iki tane. 5 - 6tane dilimi nasıl yiyeceğim. Vallahi bunları ciddi israf. Bu israfı önlemek lazım" dedi. Fakıbaba ayrıca, fırsatçılara meydan vermeyeceklerini ve stokçuların önünü keseceklerini de söyledi.


Haber Merkezi
17.05.2018

Yorum yap

Diğer Haberler