FİYATLAR ARTIYOR

Ekonominin lokomotifi olan gayrimenkul ve inşaat sektöründe önümüzdeki dönemde bir hareketlenme olacak
FİYATLAR ARTIYOR

Gaziantep’te 2019’un ilk 4 ayında hem satılık hem de kiralık konut fiyatlarında  yükseliş yaşandı. Nisan 2019 itibariyle İl genelinde satılık konutların metrekare fiyatı bin 738 lira olurken, kiralık konutların metrekare fiyatı ise 9 lira 65 kuruş seviyesinde gerçekleşti.  Geçtiğimiz yılın aynı dönemine baktığımızda Gaziantep emlak piyasasında kiralık konutta yüzde 27, satılık konut fiyatlarında ise yüzde 13 artış meydana geldi.

Gaziantep’te öne çıkan ilçeler Şahinbey, Nizip ve Şehitkamil İlçeleri oluyor. Şehitkamil İlçesi kiralık konutlarda 10 lira ortalama metrekare fiyatı ve satılık konutlarda ise 2 bin 157 lira metrekare fiyatıyla listenin başında yer alıyor. Satılık konut metrekare fiyatında bin 560 lira ile Şahinbey İlçesi, bin 345 lira metrekare fiyatı ile Nizip ilçesi takip ediyor.

GAZİANTEP’İN EMLAK PİYASASI

Hürriyet Emlak Pazarlama Direktörü Yusuf Mert Yılmaz ve Hürriyet Emlak Satış Direktörü Çağrı Bozay, 2019 emlak sektörü ve Gaziantep emlak piyasasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Toplantıda konuşan Hürriyet Emlak Satış Direktörü Çağrı Bozay, Gaziantep’te satılık ve kiralık konutlarda metrekare fiyatlarının geçen yıla oranla arttığını söyledi.

FİYATLAR SÜREKLİ ARTIYOR

Hürriyet Emlak Pazarlama Direktörü Yusuf Mert Yılmaz ve Hürriyet Emlak Satış Direktörü Çağrı Bozay, 2019 emlak sektörü ve Gaziantep emlak piyasasına ilişkin bir toplantı düzenlediler. Basın mensuplarının katıldığı toplantıda konuşan Hürriyet Emlak Satış Direktörü Çağrı Bozay, “Hürriyet Emlak Verilerine göre, Gaziantep’te 2019’un ilk 4 ayında hem satılık hem de kiralık konut fiyatlarında bir yükseliş yaşandı. Nisan 2019 itibariyle İl genelinde satılık konutların metrekare fiyatı bin 738 lira olurken, kiralık konutların metrekare fiyatı ise 9 lira 65 kuruş seviyesinde gerçekleşti.  Geçtiğimiz yılın aynı dönemine baktığımızda Gaziantep emlak piyasasında kiralık konutta yüzde 27, satılık konut fiyatlarında ise yüzde 13 artış meydana geldi.”

YÜKSEK FİYAT ŞEHİTKAMİL’DE

Gaziantep konut sektörüne ilişkin açıklamalarını sürdüren Bozay, “Gaziantep’te öne çıkan ilçeler Şahinbey, Nizip ve Şehitkamil İlçeleri oluyor. Şehitkamil İlçesi kiralık konutlarda 10 lira ortalama metrekare fiyatı ve satılık konutlarda ise 2 bin 157 lira metrekare fiyatıyla listenin başında yer alıyor. Satılık konut metrekare fiyatında bin 560 lira ile Şahinbey İlçesi, bin 345 lira metrekare fiyatı ile Nizip ilçesi takip ediyor.”

1 YILDA YÜZDE 13 ARTIŞ OLDU

Gaziantep’e ilişkin değerlendirmelerini sürdüren Bozay, “Gaziantep’te Nisan 2018’de bin 525 TL metrekare değerine sahip olan satılık konutların, Nisan 2019 yılında metrekare fiyatı bin 738 TL’ye yükseldi. Bu verilere bakıldığında Gaziantep’te konutların metrekare değerinin yaklaşık yüzde 13 oranında arttığı görülüyor.”

“GAZİANTEP EMLAK PİYASASINDA HAREKETLENME VAR”

Bozay, “Ekonominin lokomotifi olan gayrimenkul ve inşaat sektöründe önümüzdeki dönemde bir hareketlenme olacağını düşünüyoruz. Gelenekselleştirdiğimiz buluşmalarımızda Gaziantep’te devam ediyoruz. Diğer illerde olduğu gibi Gaziantep’te emlak piyasasında yaşanan hareketlenme eğilimini uzun süredir takip ediyoruz. Büyükşehirlerde olduğu gibi Gaziantep’te de emlak satışlarında yukarı yönlü bir ivmelenme yaşanıyor” şeklinde konuştu.

MEHMET TORUN


Haber Merkezi
21.05.2019


Yorum yap

Diğer Haberler