ÜNLü sanayiciye FETÖ şoku

Daha önce iki kez gözaltına alınıp serbest bırakılan Gaziantep'in ünlü sanayicileri Asım K. ve oğlu Murat K. FETÖ operasyonları kapsamında gözaltına alındı. 
ÜNLü sanayiciye FETÖ şoku

Gaziantep'te FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri daha önce iki defa gözaltına alınan ve FETÖ'nün organizasyonlarına sponsor olarak destek verdikleri iddia edilen ünlü sanayici Asım K. ile oğlu Murat K. gözaltına alındı. Ünlü iş adamlarının sorgularının ardından adliyeye sevk edilmesi bekleniyor. 

Edinilen bilgiye göre Gaziantep’te FETÖ/PDY operasyonları tüm hızıyla sürüyor. Gaziantep'in ve Türkiye'nin önde gelen firmalarından Köksan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Şişelenmiş Su ve İçecek Üreticileri Derneği (SUDER) yönetiminde yer alan ünlü iş adamı Asım  K., 4. Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikasında oğlu Murat K. ile birlikte gözaltına alındı.  Ünlü sanayicilerin emniyetteki sorgulamalarının devam ettiği öğrenildi. 

 

FABRİKAYA KAYYUM ATANACAĞI İDDİA EDİLDİ

Baba oğul daha önce de FETÖ operasyonlarında iki kez gözaltına alınmış ve serbest bırakılmıştı. FETÖ operasyonları kapsamında başkanlığını Murat K.'nın yaptığı GAPPLASDER ile Asım Kökoğlu Anadolu Liseleri'de KHK ile kapatılmıştı. Edinilen bilgiye göre, A. K. ve M. K.'nın FETÖ'ye finansal destek sağladıkları ve önümüzdeki günlerde fabrikaya kayyum atanacağı öğrenildi.
Mehmet Torun
13.07.2017

Yorumlar

Yorum yap

Diğer Haberler