İŞ ADAMLARINA  FETÖ BASKINI

Gaziantep'te,  FETÖ/PDY operasyonlarında hareketli bir gün yaşandı. Polis, örgüte finansal destek sağladıkları iddiasıyla 5 şirkete eş zamanlı operasyon düzenledi.
İŞ ADAMLARINA  FETÖ BASKINI

Ünlü kuruyemişçi Nefisso'nun sahipleri Halil ve Olcay Bakışkan ile Harputlu Tekstil'in sahibi Kemal Harputlu tutuklandı. 

FETÖ'nün finans ayağına yönelik Gaziantep'te operasyonlar hız kazandı.Geçtiğimiz hafta KÖKSAN'a operasyon yapan Gaziantep Emniyeti, bu haftada 5 şirkete eş zamanlı baskınlar yaptı. Operasyonlarda Nefisso Kuruyemiş ve Hafrputlu Tekstil'in sahipleri tutuklandı. 

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, FETÖ/PDY'ye finans sağlayan kişi ve bunlara ait 5 şirkete eş zamanlı operasyon düzenlendi. Zanlılara ait adreslerdeki aramada, FETÖ/PDY içerisinde önemli konumdaki üst düzey örgüt mensuplarına verilen, tablo şeklinde Kıtmir duası, lale figürü ile birer dolarlık 11 banknot, doküman ve dijital materyal ele geçirildi.

 

NEFİSSO VE HARPUTLU TEKSTİL'E BASKIN

Gaziantep'teki operasyonlarda dikkat çeken firmalar ünlü kuruyemişçi Nefisso ve Harputlu Tekstil oldu. Nefisso'nun sahipleri Halil Bakışkan ve Olcay Bakışkan gözaltına alındı. Harputlu Tekstil'e yönelik operasyonda da Kemal Harputlu gözaltına alındı. 

 

3’Ü TUTUKLANDI

Gözaltına alınan 4 kişi, emniyetteki işlemlerin ardından sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi. Zanlılardan 3'ü çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Nefisso'nun ortağı Ali Sarıkaya ise adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.

 

EMNİYETTEN AÇIKLAMA

Dün yapılan operasyonların ardından Gaziantep Emniyet Müdürlüğü bir açıklama yaptı. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "İl Emniyet Müdürlüğümüz ekiplerince ilimizde FETÖ/PDY Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına finans sağlayan şahıs ve bu şahıslara ait (5) şirkete yönelik eş zamanlı operasyon düzenlenmiştir. Operasyon kapsamında şahısların şirket ve adreslerinde yapılan aramalarda (4) şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır. Yapılan aramalarda FETÖ/PDY örgütü tarafından örgüt içerisinde önemli konumdaki üst düzey örgüt mensuplarına verilen tablo şeklinde (1) adet kıtmir duası, (1) adet lale figürü, (1) Dolarlık banknotlar halinde (11) adet ABD Doları, çok sayıda doküman ve dijital materyal ele geçirilmiştir. Yakalanan şahısların Adli mercilere sevki neticesinde şüphelilerden (1)’i adli kontrol kaydı ile serbest bırakılmış, (3)’ü tutuklanmıştır" denildi.


Talip Öztürk
18.07.2017


Yorum yap

Diğer Haberler